Z Tribalwars Wiki CZ
Verze z 22. 10. 2017, 13:45, kterou vytvořila DragonLady (diskuse | příspěvky) (oprava chyb v nadpisech a odkazování)
Přejít na: navigace, hledání

Obecné informace


Poražený protivník neboli OD rank zaznamenává jednotky, které daný hráč při svých bojích porazí. Započítávají se veškeré boje ve vesnicích daného hráče + útoky vesnic hráče, včetně fake útoků, špehování, obrana i útok. Nepočítá se demolování budov nepřítele nebo jednotky poražené podporou při podporování někoho jiného.

Započítávání bodů poraženého protivníka


Počítání bodů poraženého protivníka můžeme rozdělit na 2 druhy:
Započítávání těchto bodů podle selského dvora je odvozeno od počtu obyvatel, které jednotky zabírají. Každá poražená jednotka má v poraženém protivníkovi takovou hodnotu, kterou v selském dvoře zabírá.
Novější systém počítání OD ranku, tzv. relativní, je pak závislý na reálné síle jednotek. Je pak samozřejmé, že útočná jednotka poražená hráčem při obraně má vyšší hodnotu než poražená hráčem při útoku. Tento systém je spravedlivější, celková hodnota poraženého protivníka je vyšší než při předchozím stylu počítání.
Poražený protivník je evidován na většině speed kol a na všech normálních světech. Rozlišuje se poražený protivník v obraně ( tzv. deff rank, ODD, ODO ) a v útoku ( tzv. off rank, ODA, ODÚ ).

Tabulka bodů za poražené jednotky

Kopiník.pngŠermíř.pngSekerník.pngLučištník.pngŠpeh.pngLehká kavalérie.pngLučištník na koni.pngTěžká kavalérie.pngBeranidlo.pngKatapult.pngPaladin2.pngŠlechtic.pngDomobrana.png
Podle selského dvora1111245658101000
Relativní-útok451515623412402004
Relativní-obrana1242213121581020200---


Podle selského dvora- Zobrazuje hodnotu přičtenou obránci či útočníkovi za poražení daných jednotek. Nezávisí na tom, kdo je obránce a kdo útočník. Platí, když je na světě nastaveno přičítání bodů poraženého protivníka podle selského dvora.


Relativní-útok- Zobrazuje hodnotu přičtenou útočníkovi za poražení daných jednotek. Platí, když je na světě nastaveno relativní přičítání bodů poraženého protivníka.


Relativní-obrana- Zobrazuje hodnotu přičtenou obránci za poražení daných jednotek. Platí, když je na světě nastaveno relativní přičítání bodů poraženého protivníka.

Využití


Stejně jako body, i poražený protivník napovídá mnohé o hře jednotlivých hráčů. Je proto častým kritériem pro přijetí hráčů do kvalitních kmenů.
Zejména na speed kolech vysoký poražený protivník v obraně či útoku značí převažující druh zaměření hráče- na útočnou nebo obrannou hru. Vysoký poražený protivník v obraně pak láká ostatní hráče k útokům, jelikož je jasné, že hráč, který jej vlastní, už tolik vojska nemá.
Na některých speed kolech, a to zejména v minulosti, se tabulky poraženého protivníka nevedou.
Některá speed kola pak na velikosti poraženého protivníka přímo závisí.

Bash a CAT vs. Bash


Bash je druh speed kola, ve kterém se vítězem stává hráč nebo kmen s největším poraženým protivníkem v obraně, útoku, či celkovým poraženým protivníkem. Velmi častý je farm limit, tato speed kola dosahují délky 30 minut- 3 dny.
CAT vs. Bash je druh speed kola, ve kterém se vítězem stává hráč, který jako první dostaví svou vesnici. Pakliže se takový hráč nenajde, vítězí hráč s největším poraženým protivníkem v útoku nebo celkovým poraženým protivníkem.

Ocenění


Celková hodnota poraženého protivníka se promítá v ocenění Vůdce.
Level 1- dřevo- 10.000
Level 2- bronz- 100.000
Level 3- stříbro- 1.000.000
Level 4- zlato- 20.000.000 bodů