Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka: == Význam registrace == Registrace slouží k vytvoření nového účtu ve hře nebo na fóru. Hru Divoké kmeny nelze hrát bez založení herního účtu. Stejně ta…)
 
(doplnění údajů)
 
(Není zobrazeno 14 mezilehlých verzí od 7 dalších uživatelů.)
Řádek 1: Řádek 1:
== Význam registrace ==
+
<h1>Registrace</h1>
Registrace slouží k vytvoření nového účtu ve hře nebo na fóru. Hru Divoké kmeny nelze hrát bez založení herního účtu. Stejně tak není možné na [[Fórum|DK fóru]] bez vytvořeného účtu posílat osobní nebo profilové zprávy, přispívat do témat, zakládat nová témata a udělovat reputaci. Některá DK fóra mají pro neregistrované uživatele další omezení jako např. znemožnění vidět profily registrovaných uživatelů fóra, nemožnost vidět právě aktivní hráče atd.
+
Registrace slouží k vytvoření nového účtu ve hře nebo na fóru. Hru Divoké kmeny nelze hrát bez založení herního účtu. Stejně tak není možné na [[Fórum|DK fóru]] bez vytvořeného účtu posílat zprávy, přispívat do témat, zakládat nová témata a udělovat poděkování. Některá DK fóra mají pro neregistrované uživatele další omezení jako např. znemožnění vidět profily registrovaných uživatelů fóra, nemožnost vidět právě aktivní hráče, a podobně.
  
== Registrace ve hře ==
+
 
 +
<h2>Registrace ve hře</h2>
 
Registrace do hry se provádí po kliknutí na "Nyní bezplatně přihlásit". Tento odkaz se nachází ve středu hlavní stránky Divokých kmenů.
 
Registrace do hry se provádí po kliknutí na "Nyní bezplatně přihlásit". Tento odkaz se nachází ve středu hlavní stránky Divokých kmenů.
 
<br>
 
<br>
<br>[[Soubor:Registrace ve hře 1.png]]
+
<br>[[Soubor:Registr1.jpg|500px]]
 
<br>
 
<br>
<br>Zobrazí se následující stránka sloužící k samotné registraci:
+
<br>Zobrazí se stránka sloužící k samotné registraci, kde se vyplní herní jméno, heslo a emailová adresa.
 
<br>
 
<br>
<br>[[Soubor:Registrace ve hře 2.png]]
+
 
 +
'''Uživatelské jméno'''
 +
*Jedno uživatelské jméno může mít jen jeden herní účet. Nesmí obsahovat nevhodná slova, urážky, rasistický podtext atd. ( viz [[pravidla hry]] ). Dále jsou zakázána jména napodobující jména členů [[DK tým|DK týmu]]. Při mírném porušení těchto pravidel může dojít jen k napomenutí a po dohodě s DK týmem bude jméno účtu upraveno. Vážná provinění mohou vést až k trvalé blokaci účtu na všech herních světech.
 +
 
 +
*Hráči mohou své herní jméno měnit i sami, kdykoliv (v průběhu hry). Tato změna stojí 500 PB. Jméno se změní okamžitě na všech světech, možnost je dostupná v menu nastavení účtu - účet (zadává se pouze heslo a nové jméno, již se nemusí potvrzovat přes email.
 +
 
 +
 
 +
'''Heslo'''
 +
*Heslo slouží k přístupu na Váš účet. Musí obsahovat alespoň 4 znaky. Hesla rozeznávají velká a malá písmena. Je doporučeno volit silné heslo, tedy delší kombinaci písmen a čísel, případně i jiných znaků. Heslo musí být níže zopakováno (toto opatření slouží jako ochrana proti překlepu ).
 +
 
 +
 
 +
'''E-mail'''
 +
*Do položky "E-mail" napište svou e-mailovou adresu, kterou chcete používat jako registrační. Je možnou pouze jeden e-mail pro jeden herní účet pro jednu jazykovou verzi DK (nelze na e-mail registrovat více účtů). Na e-mailovou adresu vám mohou být zasílány novinky týkající se Divokých kmenů i jiných her firmy [[InnoGames]], dále pozvánky na jiné světy od hráčů (kteří znají vaše herní jméno nebo e-mail), také budete upozorněni v případě neaktivity nebo obdržíte další oznámení. U některých typů e-mailových zpráv lze nastavit, aby zasílány nebyly. (například dokončení stavby budovy, plný sklad nebo zprávu od hráče ve hře, lze zvolit v menu nastavení - e-mailová oznámení).
 +
 
 +
Upozornění: uveďte skutečný e-mail (po registraci vám totiž přijde zpráva, kterou musíte potvrdit).
 +
 
 +
 
 +
'''Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů'''
 +
*Nutnou podmínkou dokončení registrace je zaškrtnutí políčka "Registrací souhlasím s obchodními podmínkami a ochranou osobních údajů".
 +
 
 +
 
 +
'''Registraci dokončete kliknutím na tlačítko "Přihlásit".'''
 +
*Po provedení všech výše uvedených pokynů je váš účet založen.
 +
 
 +
Při dalším přihlášení již pouze zadáte herní jméno a heslo (nebo tyto údaje budete mít uloženy v prohlížeči a pouze kliknete na příslušný herní svět, kde chcete hrát. Světy, kde máte již vesnici, jsou oranžově, světy kde jste ještě nehráli jsou šedé.
 +
 
 +
[[Soubor:registr2.jpg|500px]]
 +
 
 +
 
 +
<h2>Registrace na DK fóru</h2>
 +
Registrace na DK fóru vyžaduje již aktivní účet ve hře. Vaše jméno na fóru bude stejné jako jméno účtu, který k registraci použijete. Oproti registraci do hry zde není aktivační e-mail.
 +
<br>Registraci provedete po kliknutí na tlačítko "Registrovat se" na stránce fóra. Zde se pak i přihlašujete tlačítkem "Přihlásit se" (možno zaškrtnout trvalé přihlášení).
 
<br>
 
<br>
<br>'''Svět'''
+
<br>[[Soubor:Regifo.jpg|550px]]
<br>V titulu stránky je uvedeno, na který svět se právě chcete registrovat. Zprvu je uveden doporučený svět. Doporučený svět bývá obvykle jeden z posledních, které začaly, a tak nehrozí velké zaostání ve hře vůči hráčům, kteří na daném světě hrají již od jeho odstartování. Po kliknutí na možnost "Zvolit jiný svět" však můžete tento svět změnit. Zobrazí se seznam všech světů, na které je možné se registrovat, ke každému z nich je uveden krátký popis jeho nastavení. Po kliknutí na nějaký z nich se stránka registrace aktualizuje a Vaše přihlášení bude platit pro vybraný svět. Nelze se registrovat na více světů najednou. Hra jednoho hráče s více účty na jednom světě je přísně zakázána. Na [[speed kolo|speed kolech]] je zakázána i hra více účtů se stejnou IP adresou na jednom speed kole.
+
<br>  
<br>Chcete-li hrát na více světech, můžete buď provést novou registraci a  založit jiný účet, nebo se přihlásit na hlavní stránce DK na stávající účet, kliknout na "Zobrazit všechny světy" a poté na jméno světa, na kterém chcete účet založit. Při druhé uvedené možnosti zůstává stejný herní účet.
 
<br>'''Uživatelské jméno'''
 
<br>Uživatelské jméno musí obsahovat minimálně 4 znaky. Jedno uživatelské jméno může mít jen jeden herní účet. Nesmí obsahovat nevhodná slova, urážky, rasistický podtext atd. ( viz [[pravidla hry]] ). Dále jsou zakázána jména napodobující jména členů [[DK tým|DK týmu]]. Při mírném porušení těchto pravidel může dojít jen k napomenutí a po dohodě s členem DK týmu bude jméno účtu upraveno. Vážná provinění ale mohou vést až k trvalé blokaci účtu na všech herních světech.
 
<br>Nově je možné, aby své vlastní jméno měnili v průběhu hry i samotní hráči. Tato funkce stojí 500 PB. Jméno se změní okamžitě, možnost je dostupná v nastavení účtu.
 
<br>'''Heslo'''
 
<br>Heslo slouží k přístupu na Váš účet. Musí obsahovat alespoň 4 znaky. POZOR - hesla rozeznávají velká a malá písmena. Je doporučeno volit silné heslo, tedy delší kombinaci písmen a čísel, případně i jiných znaků. Heslo musí být níže zopakováno ( toto opatření slouží jako ochrana vůči překlepu ).
 
<br>'''E-mail'''
 
<br>Do položky "E-mail" napište svou e-mailovou adresu, kterou chcete používat jako registrační. Jeden e-mail nemůže být použit jako registrační pro více než jeden účet pro jednu jazykovou verzi DK. Na danou adresu Vám mohou být zasílány novinky týkající se Divokých kmenů i jiných her firmy [[InnoGames]]. Také budete upozornění v případě neaktivity nebo obdržíte oznámení o přeplnění skladiště nebo provedení určitých staveb. V nastavení účtu ( přímo ve hře ) můžete sami vybírat, které informace Vám mají být zasílány. Hra nepřijímá všechny názvy e-mailů, je tedy doporučeno vybrat e-mail se známým provozovatelem. Uveďte skutečný e-mail ( po registraci Vám totiž přijde zpráva, ve které musíte registraci potvrdit ).
 
<br>'''Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů'''
 
<br>Nutnou podmínkou dokončení registrace je zaškrtnutí políčka "Registrací souhlasím s obchodními podmínkami a ochranou osobních údajů".
 
<br>'''Registraci dokončete kliknutím na tlačítko "Přihlásit".'''
 
<br>Po provedení všech výše uvedených pokynů je Váš účet založen.
 
  
== Registrace na DK fóru ==
+
 
Registrace na DK fórum vyžaduje již aktivní účet ve hře. Vaše jméno na fóru bude stejné jako jméno účtu, který k registraci použijete. Oproti registraci do hry zde neexistuje aktivační e-mail, který byste museli potvrdit.
+
<h2>Registrace na wiki</h2>
<br>Registraci provedete po kliknutí na tlačítku "Registrace" v pravém horním rohu stránky fóra.
+
Registrace na Wiki není vázána na účet ve hře a není uživatelům veřejně přístupná. Omezení v registracích na Wiki je zřízeno z bezpečnostních důvodů.
<br>
+
 
<br>[[Soubor:Registrace na fórum 1.png]]
+
Wiki = nápovědu, může editovat pouze její správce, administrátor hry DK, nebo jiný pověřený člen DK týmu.
<br>
+
 
<br>Poté se zobrazí registrační stránka obsahující mj. tuto tabulku, kterou je nutné vyplnit za účelem registrace:
+
 
<br>
+
<h1>Předběžná Registrace</h1>
<br>[[Soubor:Registrace na fórum 2.png]]
+
'''Předběžná registrace''' je vylepšený systém pozvání hráčů na nový svět.<br>
<br>
+
 
<br>'''Jméno'''
+
<h2>Předběžná registrace hráče</h2>
<br>Zde uveďte jméno účtu, který chcete použít k registraci na fóru.
+
'''1.''' Přihlaš se svým jménem a heslem na hlavní stránce.<br>
<br>'''Heslo hráče'''
+
'''2.''' Ve výběru světů vyber svět, na který je v tu chvíli možná předregistrace.<br>
<br>Tato položka slouží k ověření, že je registrační účet Váš. Zadejte heslo účtu sloužící k přihlášení do hry.
+
'''3.''' Na následující stránce (záložka pozvání) můžeš pozvat do hry jiné hráče vypsáním jejich herního jména, nebo e-mailu, a nebo je vybrat vpravo v seznamu. Zde najdeš všechny tvé staré známé. Tito hráči budou, po startu světa, na mapě ve tvé blízkosti.<br>
<br>'''Heslo do fóra'''
+
 
<br>Zadejte a poté i zopakujte heslo, které bude sloužit k přihlášení na fórum. Toto heslo se nesmí shodovat s heslem do hry. I zde je doporučeno vybrat složitější kombinaci znaků.
+
[[Soubor:pozv1.jpg|730px]]
<br>'''Registraci dokončíte kliknutím na tlačítko "Přihlásit".'''
+
 
 +
 
 +
<h2>Předregistrace kmene</h2>
 +
 
 +
V předregistraci lze i založit kmen (v záložce kmen) a zvát do něj hráče, nebo zde přijmout pozvánku do kmene. I když hráči ještě nemají vesnici, již se mohou domlouvat na kmenovém fóru, vedení kmene může nastavit profil, mohou s jinými kmeny uzavírat diplomacii, a členům kmene přidělovat funkce. Ostatní kmenové funkce nefungují.
 +
 
 +
[[Soubor:pozv2.jpg|660px]]
 +
 
 +
Tím, že se kmen takto založí v předregistraci, je pak zajištěno, že hráči kmenu jsou blízko sebe bez ohledu na to, kdy se kdo skutečně po zahájení světa přihlásil do hry.
 +
To, kde bude kmen na mapě nikdo nevybírá - určí to systém.
 +
 
 +
Pokud se však v předregistraci zvou jen hráči, bez kmenu - pak nemají zaručeno, že budou hodně blízko sebe - v tomto případě záleží na tom, jestli se přihlásí ve stejný čas.
 +
 
 +
 
 +
<h1>Registrace hráče jako hosta</h1>
 +
 
 +
Do hry se lze přihlásit jako host, ale pouze přes mobilní aplikaci.
 +
 
 +
 
 +
<h1>Zrušení a automatické smazání účtu</h1>
 +
 
 +
Od 22. května 2018 budou v souvislosti s obecním nařízením o ochraně osobních údajů provedeny následující změny:
 +
Systém bude automaticky mazat veškeré herní účty, které se za posledních 12 měsíců (nebo více) nepřihlásily do hry.
 +
Při mazání herního účtu se zároveň smaže i účet na herním fóru. Identifikace probíhá na základě herního jména.
 +
 
 +
Zrušení účtu na foru i ve hře - zde: [[Zrušení účtu]]

Aktuální verze z 20. 12. 2019, 10:55

Registrace

Registrace slouží k vytvoření nového účtu ve hře nebo na fóru. Hru Divoké kmeny nelze hrát bez založení herního účtu. Stejně tak není možné na DK fóru bez vytvořeného účtu posílat zprávy, přispívat do témat, zakládat nová témata a udělovat poděkování. Některá DK fóra mají pro neregistrované uživatele další omezení jako např. znemožnění vidět profily registrovaných uživatelů fóra, nemožnost vidět právě aktivní hráče, a podobně.


Registrace ve hře

Registrace do hry se provádí po kliknutí na "Nyní bezplatně přihlásit". Tento odkaz se nachází ve středu hlavní stránky Divokých kmenů.

Registr1.jpg

Zobrazí se stránka sloužící k samotné registraci, kde se vyplní herní jméno, heslo a emailová adresa.

Uživatelské jméno

  • Jedno uživatelské jméno může mít jen jeden herní účet. Nesmí obsahovat nevhodná slova, urážky, rasistický podtext atd. ( viz pravidla hry ). Dále jsou zakázána jména napodobující jména členů DK týmu. Při mírném porušení těchto pravidel může dojít jen k napomenutí a po dohodě s DK týmem bude jméno účtu upraveno. Vážná provinění mohou vést až k trvalé blokaci účtu na všech herních světech.
  • Hráči mohou své herní jméno měnit i sami, kdykoliv (v průběhu hry). Tato změna stojí 500 PB. Jméno se změní okamžitě na všech světech, možnost je dostupná v menu nastavení účtu - účet (zadává se pouze heslo a nové jméno, již se nemusí potvrzovat přes email.


Heslo

  • Heslo slouží k přístupu na Váš účet. Musí obsahovat alespoň 4 znaky. Hesla rozeznávají velká a malá písmena. Je doporučeno volit silné heslo, tedy delší kombinaci písmen a čísel, případně i jiných znaků. Heslo musí být níže zopakováno (toto opatření slouží jako ochrana proti překlepu ).


E-mail

  • Do položky "E-mail" napište svou e-mailovou adresu, kterou chcete používat jako registrační. Je možnou pouze jeden e-mail pro jeden herní účet pro jednu jazykovou verzi DK (nelze na e-mail registrovat více účtů). Na e-mailovou adresu vám mohou být zasílány novinky týkající se Divokých kmenů i jiných her firmy InnoGames, dále pozvánky na jiné světy od hráčů (kteří znají vaše herní jméno nebo e-mail), také budete upozorněni v případě neaktivity nebo obdržíte další oznámení. U některých typů e-mailových zpráv lze nastavit, aby zasílány nebyly. (například dokončení stavby budovy, plný sklad nebo zprávu od hráče ve hře, lze zvolit v menu nastavení - e-mailová oznámení).

Upozornění: uveďte skutečný e-mail (po registraci vám totiž přijde zpráva, kterou musíte potvrdit).


Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů

  • Nutnou podmínkou dokončení registrace je zaškrtnutí políčka "Registrací souhlasím s obchodními podmínkami a ochranou osobních údajů".


Registraci dokončete kliknutím na tlačítko "Přihlásit".

  • Po provedení všech výše uvedených pokynů je váš účet založen.

Při dalším přihlášení již pouze zadáte herní jméno a heslo (nebo tyto údaje budete mít uloženy v prohlížeči a pouze kliknete na příslušný herní svět, kde chcete hrát. Světy, kde máte již vesnici, jsou oranžově, světy kde jste ještě nehráli jsou šedé.

Registr2.jpg


Registrace na DK fóru

Registrace na DK fóru vyžaduje již aktivní účet ve hře. Vaše jméno na fóru bude stejné jako jméno účtu, který k registraci použijete. Oproti registraci do hry zde není aktivační e-mail.
Registraci provedete po kliknutí na tlačítko "Registrovat se" na stránce fóra. Zde se pak i přihlašujete tlačítkem "Přihlásit se" (možno zaškrtnout trvalé přihlášení).

Regifo.jpg


Registrace na wiki

Registrace na Wiki není vázána na účet ve hře a není uživatelům veřejně přístupná. Omezení v registracích na Wiki je zřízeno z bezpečnostních důvodů.

Wiki = nápovědu, může editovat pouze její správce, administrátor hry DK, nebo jiný pověřený člen DK týmu.


Předběžná Registrace

Předběžná registrace je vylepšený systém pozvání hráčů na nový svět.

Předběžná registrace hráče

1. Přihlaš se svým jménem a heslem na hlavní stránce.
2. Ve výběru světů vyber svět, na který je v tu chvíli možná předregistrace.
3. Na následující stránce (záložka pozvání) můžeš pozvat do hry jiné hráče vypsáním jejich herního jména, nebo e-mailu, a nebo je vybrat vpravo v seznamu. Zde najdeš všechny tvé staré známé. Tito hráči budou, po startu světa, na mapě ve tvé blízkosti.

Pozv1.jpg


Předregistrace kmene

V předregistraci lze i založit kmen (v záložce kmen) a zvát do něj hráče, nebo zde přijmout pozvánku do kmene. I když hráči ještě nemají vesnici, již se mohou domlouvat na kmenovém fóru, vedení kmene může nastavit profil, mohou s jinými kmeny uzavírat diplomacii, a členům kmene přidělovat funkce. Ostatní kmenové funkce nefungují.

Pozv2.jpg

Tím, že se kmen takto založí v předregistraci, je pak zajištěno, že hráči kmenu jsou blízko sebe bez ohledu na to, kdy se kdo skutečně po zahájení světa přihlásil do hry. To, kde bude kmen na mapě nikdo nevybírá - určí to systém.

Pokud se však v předregistraci zvou jen hráči, bez kmenu - pak nemají zaručeno, že budou hodně blízko sebe - v tomto případě záleží na tom, jestli se přihlásí ve stejný čas.


Registrace hráče jako hosta

Do hry se lze přihlásit jako host, ale pouze přes mobilní aplikaci.


Zrušení a automatické smazání účtu

Od 22. května 2018 budou v souvislosti s obecním nařízením o ochraně osobních údajů provedeny následující změny: Systém bude automaticky mazat veškeré herní účty, které se za posledních 12 měsíců (nebo více) nepřihlásily do hry. Při mazání herního účtu se zároveň smaže i účet na herním fóru. Identifikace probíhá na základě herního jména.

Zrušení účtu na foru i ve hře - zde: Zrušení účtu