Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání
m (oprava nadpisů)
(oprava a doplnění údajů)
Řádek 1: Řádek 1:
 
<h1>Registrace</h1>
 
<h1>Registrace</h1>
Registrace slouží k vytvoření nového účtu ve hře nebo na fóru. Hru Divoké kmeny nelze hrát bez založení herního účtu. Stejně tak není možné na [[Fórum|DK fóru]] bez vytvořeného účtu posílat osobní nebo profilové zprávy, přispívat do témat, zakládat nová témata a udělovat reputaci. Některá DK fóra mají pro neregistrované uživatele další omezení jako např. znemožnění vidět profily registrovaných uživatelů fóra, nemožnost vidět právě aktivní hráče atd.
+
Registrace slouží k vytvoření nového účtu ve hře nebo na fóru. Hru Divoké kmeny nelze hrát bez založení herního účtu. Stejně tak není možné na [[Fórum|DK fóru]] bez vytvořeného účtu posílat zprávy, přispívat do témat, zakládat nová témata a udělovat poděkování. Některá DK fóra mají pro neregistrované uživatele další omezení jako např. znemožnění vidět profily registrovaných uživatelů fóra, nemožnost vidět právě aktivní hráče, a podobně.
  
  
Řádek 6: Řádek 6:
 
Registrace do hry se provádí po kliknutí na "Nyní bezplatně přihlásit". Tento odkaz se nachází ve středu hlavní stránky Divokých kmenů.
 
Registrace do hry se provádí po kliknutí na "Nyní bezplatně přihlásit". Tento odkaz se nachází ve středu hlavní stránky Divokých kmenů.
 
<br>
 
<br>
<br>[[Soubor:Registrace ve hře 1.png]]
+
<br>[[Soubor:Registr1.jpg]]
 
<br>
 
<br>
<br>Zobrazí se následující stránka sloužící k samotné registraci:
+
<br>Zobrazí se stránka sloužící k samotné registraci, kde se vyplní herní jméno, heslo a emailová adresa.
<br>
 
<br>[[Soubor:Registrace ve hře 2.png]]
 
 
<br>
 
<br>
  
 
'''Uživatelské jméno'''
 
'''Uživatelské jméno'''
*Uživatelské jméno musí obsahovat minimálně 4 znaky. Jedno uživatelské jméno může mít jen jeden herní účet. Nesmí obsahovat nevhodná slova, urážky, rasistický podtext atd. ( viz [[pravidla hry]] ). Dále jsou zakázána jména napodobující jména členů [[DK tým|DK týmu]]. Při mírném porušení těchto pravidel může dojít jen k napomenutí a po dohodě s členem DK týmu bude jméno účtu upraveno. Vážná provinění ale mohou vést až k trvalé blokaci účtu na všech herních světech.
+
*Jedno uživatelské jméno může mít jen jeden herní účet. Nesmí obsahovat nevhodná slova, urážky, rasistický podtext atd. ( viz [[pravidla hry]] ). Dále jsou zakázána jména napodobující jména členů [[DK tým|DK týmu]]. Při mírném porušení těchto pravidel může dojít jen k napomenutí a po dohodě s DK týmem bude jméno účtu upraveno. Vážná provinění mohou vést až k trvalé blokaci účtu na všech herních světech.
  
*Nově je možné, aby své vlastní jméno měnili v průběhu hry i samotní hráči. Tato funkce stojí 500 PB. Jméno se změní okamžitě, možnost je dostupná v nastavení účtu.
+
*Hráči mohou své herní jméno měnit i sami, kdykoliv (v průběhu hry). Tato změna stojí 500 PB. Jméno se změní okamžitě na všech světech, možnost je dostupná v menu nastavení účtu - účet (zadává se pouze heslo a nové jméno, již se nemusí potvrzovat přes email.  
  
  
 
'''Heslo'''
 
'''Heslo'''
*Heslo slouží k přístupu na Váš účet. Musí obsahovat alespoň 4 znaky. POZOR - hesla rozeznávají velká a malá písmena. Je doporučeno volit silné heslo, tedy delší kombinaci písmen a čísel, případně i jiných znaků. Heslo musí být níže zopakováno ( toto opatření slouží jako ochrana vůči překlepu ).
+
*Heslo slouží k přístupu na Váš účet. Musí obsahovat alespoň 4 znaky. Hesla rozeznávají velká a malá písmena. Je doporučeno volit silné heslo, tedy delší kombinaci písmen a čísel, případně i jiných znaků. Heslo musí být níže zopakováno (toto opatření slouží jako ochrana proti překlepu ).
  
  
 
'''E-mail'''
 
'''E-mail'''
*Do položky "E-mail" napište svou e-mailovou adresu, kterou chcete používat jako registrační. Jeden e-mail nemůže být použit jako registrační pro více než jeden účet pro jednu jazykovou verzi DK. Na danou adresu Vám mohou být zasílány novinky týkající se Divokých kmenů i jiných her firmy [[InnoGames]]. Také budete upozornění v případě neaktivity nebo obdržíte oznámení o přeplnění skladiště nebo provedení určitých staveb. V nastavení účtu ( přímo ve hře ) můžete sami vybírat, které informace Vám mají být zasílány. Hra nepřijímá všechny názvy e-mailů, je tedy doporučeno vybrat e-mail se známým provozovatelem. Uveďte skutečný e-mail ( po registraci Vám totiž přijde zpráva, ve které musíte registraci potvrdit ).
+
*Do položky "E-mail" napište svou e-mailovou adresu, kterou chcete používat jako registrační. Je možnou pouze jeden e-mail pro jeden herní účet pro jednu jazykovou verzi DK (nelze na e-mail registrovat více účtů). Na e-mailovou adresu vám mohou být zasílány novinky týkající se Divokých kmenů i jiných her firmy [[InnoGames]], dále pozvánky na jiné světy od hráčů (kteří znají vaše herní jméno nebo e-mail), také budete upozorněni v případě neaktivity nebo obdržíte další oznámení (tato lze nastavit v menu nastavení - e-mailová oznámení). Hra nerozezná všechny názvy domén e-mailů, je tedy doporučeno vybrat e-mail se známým provozovatelem. Upozornění: uveďte skutečný e-mail (po registraci vám totiž přijde zpráva, kterou musíte potvrdit).
  
  
Řádek 32: Řádek 30:
  
 
'''Registraci dokončete kliknutím na tlačítko "Přihlásit".'''
 
'''Registraci dokončete kliknutím na tlačítko "Přihlásit".'''
*Po provedení všech výše uvedených pokynů je Váš účet založen.
+
*Po provedení všech výše uvedených pokynů je váš účet založen.
 +
 
 +
Při dalším přihlášení již pouze zadáte herní jméno a heslo (nebo tyto údaje budete mít uloženy v prohlížeči a pouze kliknete na příslušný herní svět, kde chcete hrát. Světy, kde máte již vesnici, jsou oranžově, světy kde jste ještě nehráli jsou šedé.
 +
 
 +
[[Soubor:registr2.jpg]]
  
  
 
<h2>Registrace na DK fóru</h2>
 
<h2>Registrace na DK fóru</h2>
Registrace na DK fóru vyžaduje již aktivní účet ve hře. Vaše jméno na fóru bude stejné jako jméno účtu, který k registraci použijete. Oproti registraci do hry zde neexistuje aktivační e-mail, který byste museli potvrdit.
+
Registrace na DK fóru vyžaduje již aktivní účet ve hře. Vaše jméno na fóru bude stejné jako jméno účtu, který k registraci použijete. Oproti registraci do hry zde není aktivační e-mail.
<br>Registraci provedete po kliknutí na tlačítku "Registrace" v pravém horním rohu stránky fóra.
+
<br>Registraci provedete po kliknutí na tlačítko "Registrovat se" v pravém dolním rohu stránky fóra. Zde se pak i přihlašujete tlačítkem "Přihlásit se" (možno zaškrtnout trvalé přihlášení).
<br>
 
<br>[[Soubor:Registrace na fórum 1.png]]
 
<br>
 
<br>Poté se zobrazí registrační stránka obsahující mj. tuto tabulku, kterou je nutné vyplnit za účelem registrace:
 
<br>
 
<br>[[Soubor:Registrace na fórum 2.png]]
 
 
<br>
 
<br>
 +
<br>[[Soubor:Registrfo.jpg|660px]]
 +
<br>
  
<br>'''Jméno'''
 
*Zde uveďte jméno účtu, který chcete použít k registraci na fóru.
 
  
<br>'''Heslo hráče'''
+
<h2>Registrace na wiki</h2>
*Tato položka slouží k ověření, že je registrační účet Váš. Zadejte heslo účtu sloužící k přihlášení do hry.
+
Registrace na Wiki není vázána na účet ve hře a není uživatelům veřejně přístupná. Omezení v registracích na Wiki je zřízeno z bezpečnostních důvodů.
  
<br>'''Heslo do fóra'''
+
Wiki = nápovědu, může editovat pouze její správce, administrátor hry DK, nebo jiný pověřený člen DK týmu.
*Zadejte a poté i zopakujte heslo, které bude sloužit k přihlášení na fórum. Toto heslo se nesmí shodovat s heslem do hry. I zde je doporučeno vybrat složitější kombinaci znaků.
 
  
<br>'''Registraci dokončíte kliknutím na tlačítko "Přihlásit".'''
 
 
<h2>Registrace na wiki</h2>
 
Registrace na Wiki není vázána na účet ve hře. Není však uživatelům veřejně přístupná. Omezení v registracích na Wiki je zřízeno z bezpečnostních důvodů.
 
 
Bez založeného účtu na Wiki nelze vytvářet nové stránky, editovat některé současné stránky (některé však nemůže editovat ani majitel účtu, který není členem Wiki týmu) ani nahrávat soubory.
 
  
 
<h1>Předběžná Registrace</h1>
 
<h1>Předběžná Registrace</h1>
Řádek 67: Řádek 56:
 
<h2>Předběžná registrace hráče</h2>
 
<h2>Předběžná registrace hráče</h2>
 
'''1.''' Přihlaš se svým jménem a heslem na hlavní stránce.<br>
 
'''1.''' Přihlaš se svým jménem a heslem na hlavní stránce.<br>
'''2.''' Klikni na "Přihlášení".<br>
+
'''2.''' Ve výběru světů vyber svět, na který je v tu chvíli možná předregistrace.<br>
'''3.''' Zvol předregistraci (je umožněnou pouze, pokud se chystá nový svět).<br>
+
'''3.''' Na následující stránce (záložka pozvání) můžeš pozvat do hry jiné hráče vypsáním jejich herního jména, nebo e-mailu, a nebo je vybrat vpravo v seznamu. Zde najdeš všechny tvé staré známé. Tito hráči budou, po startu světa, na mapě ve tvé blízkosti.<br>
  
[[Soubor:predregistrace_pozvat.png|thumb|200px|left|Přihlášení]]<br><br style="clear: both;" />
+
[[Soubor:pozv1.jpg|730px]]
  
'''4.''' Na následující stránce najdeš v pravém seznamu všechny tvé staré známé, které klikem na ně pozveš do nového světa. Tito hráči budou, po startu světa, na mapě v tvé blízkosti.<br>
 
  
[[Soubor:predregistrace_znami.jpg|thumb|200px|left|Staří známí]]<br><br style="clear: both;" />
+
<h2>Předregistrace kmene</h2>
  
'''5.''' V levé části tabulky pak máš možnost přímo zadat hráčské jméno a jeho emailovou adresu pokud je ti známá a zaslat pozvání přímo na email.<br>
+
V předregistraci lze i založit kmen (v záložce kmen) a zvát do něj hráče, nebo zde přijmout pozvánku do kmene. I když hráči ještě nemají vesnici, již se mohou domlouvat na kmenovém fóru, vedení kmene může nastavit profil, mohou s jinými kmeny uzavírat diplomacii, a členům kmene přidělovat funkce. Ostatní kmenové funkce nefungují.
  
[[Soubor:predregistrace_jmenoamail.jpg|thumb|200px|left|Pozvání]]<br> <br style="clear: both;" />
+
[[Soubor:pozv2.jpg|660px]]
 
 
'''6.''' Je tu i možnost doplnění emailu o tvou soukromou zprávu k pozvánce.<br>
 
 
 
[[Soubor:predregistrace_zprava.png|thumb|200px|left|Soukromá zpráva]]<br><br style="clear: both;" />
 
 
 
'''7.''' Jakmile klikneš na „pozvat“ email bude odeslán, poté máš možnost sledovat status pozvánky.<br>
 
 
 
[[Soubor:predregistrace_status.jpg|thumb|200px|left|Status pozvánky]]<br><br style="clear: both;" />
 
 
 
'''8.''' Pokud chceš pozvání přijmout, klikni na „přijmout pozvánku“.<br>
 
 
 
[[Soubor:predregistrace_prijmuti.jpg|thumb|200px|left|Přijmutí pozvání]]<br><br style="clear: both;" />
 
 
 
<h2>Předregistrace kmene</h2>
 
 
 
V předregistraci lze nyní založit kmen a zvát do něj hráče. I když hráči ještě nemají vesnici, již se mohou domlouvat na kmenovém fóru, vedení kmenu může nastavit profil kmenu, mohou s jinými kmeny uzavírat diplomacii, mohou členům kmenu přidělovat funkce. Nefungují Kmenové války a Rezervační systém.
 
  
 
Tím, že se kmen takto založí v předregistraci, je pak zajištěno, že hráči kmenu jsou blízko sebe bez ohledu na to, kdy se kdo skutečně po zahájení světa přihlásil do hry.
 
Tím, že se kmen takto založí v předregistraci, je pak zajištěno, že hráči kmenu jsou blízko sebe bez ohledu na to, kdy se kdo skutečně po zahájení světa přihlásil do hry.
To, kde bude kmen nikdo nevybírá - určí to systém.
+
To, kde bude kmen na mapě nikdo nevybírá - určí to systém.  
 
 
Pokud se však v předregistraci zvou jen kamarádi, bez kmenu - pak nemají zaručeno, že budou hodně blízko sebe - tam pak pořád záleží na tom, jestli se přihlásí ve stejný čas nebo postupně.
 
  
[[Soubor:predregistrace pozvat.png|center]]
+
Pokud se však v předregistraci zvou jen hráči, bez kmenu - pak nemají zaručeno, že budou hodně blízko sebe - v tomto případě záleží na tom, jestli se přihlásí ve stejný čas.

Verze z 5. 3. 2019, 01:56

Registrace

Registrace slouží k vytvoření nového účtu ve hře nebo na fóru. Hru Divoké kmeny nelze hrát bez založení herního účtu. Stejně tak není možné na DK fóru bez vytvořeného účtu posílat zprávy, přispívat do témat, zakládat nová témata a udělovat poděkování. Některá DK fóra mají pro neregistrované uživatele další omezení jako např. znemožnění vidět profily registrovaných uživatelů fóra, nemožnost vidět právě aktivní hráče, a podobně.


Registrace ve hře

Registrace do hry se provádí po kliknutí na "Nyní bezplatně přihlásit". Tento odkaz se nachází ve středu hlavní stránky Divokých kmenů.

Registr1.jpg

Zobrazí se stránka sloužící k samotné registraci, kde se vyplní herní jméno, heslo a emailová adresa.

Uživatelské jméno

  • Jedno uživatelské jméno může mít jen jeden herní účet. Nesmí obsahovat nevhodná slova, urážky, rasistický podtext atd. ( viz pravidla hry ). Dále jsou zakázána jména napodobující jména členů DK týmu. Při mírném porušení těchto pravidel může dojít jen k napomenutí a po dohodě s DK týmem bude jméno účtu upraveno. Vážná provinění mohou vést až k trvalé blokaci účtu na všech herních světech.
  • Hráči mohou své herní jméno měnit i sami, kdykoliv (v průběhu hry). Tato změna stojí 500 PB. Jméno se změní okamžitě na všech světech, možnost je dostupná v menu nastavení účtu - účet (zadává se pouze heslo a nové jméno, již se nemusí potvrzovat přes email.


Heslo

  • Heslo slouží k přístupu na Váš účet. Musí obsahovat alespoň 4 znaky. Hesla rozeznávají velká a malá písmena. Je doporučeno volit silné heslo, tedy delší kombinaci písmen a čísel, případně i jiných znaků. Heslo musí být níže zopakováno (toto opatření slouží jako ochrana proti překlepu ).


E-mail

  • Do položky "E-mail" napište svou e-mailovou adresu, kterou chcete používat jako registrační. Je možnou pouze jeden e-mail pro jeden herní účet pro jednu jazykovou verzi DK (nelze na e-mail registrovat více účtů). Na e-mailovou adresu vám mohou být zasílány novinky týkající se Divokých kmenů i jiných her firmy InnoGames, dále pozvánky na jiné světy od hráčů (kteří znají vaše herní jméno nebo e-mail), také budete upozorněni v případě neaktivity nebo obdržíte další oznámení (tato lze nastavit v menu nastavení - e-mailová oznámení). Hra nerozezná všechny názvy domén e-mailů, je tedy doporučeno vybrat e-mail se známým provozovatelem. Upozornění: uveďte skutečný e-mail (po registraci vám totiž přijde zpráva, kterou musíte potvrdit).


Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů

  • Nutnou podmínkou dokončení registrace je zaškrtnutí políčka "Registrací souhlasím s obchodními podmínkami a ochranou osobních údajů".


Registraci dokončete kliknutím na tlačítko "Přihlásit".

  • Po provedení všech výše uvedených pokynů je váš účet založen.

Při dalším přihlášení již pouze zadáte herní jméno a heslo (nebo tyto údaje budete mít uloženy v prohlížeči a pouze kliknete na příslušný herní svět, kde chcete hrát. Světy, kde máte již vesnici, jsou oranžově, světy kde jste ještě nehráli jsou šedé.

Registr2.jpg


Registrace na DK fóru

Registrace na DK fóru vyžaduje již aktivní účet ve hře. Vaše jméno na fóru bude stejné jako jméno účtu, který k registraci použijete. Oproti registraci do hry zde není aktivační e-mail.
Registraci provedete po kliknutí na tlačítko "Registrovat se" v pravém dolním rohu stránky fóra. Zde se pak i přihlašujete tlačítkem "Přihlásit se" (možno zaškrtnout trvalé přihlášení).

Registrfo.jpg


Registrace na wiki

Registrace na Wiki není vázána na účet ve hře a není uživatelům veřejně přístupná. Omezení v registracích na Wiki je zřízeno z bezpečnostních důvodů.

Wiki = nápovědu, může editovat pouze její správce, administrátor hry DK, nebo jiný pověřený člen DK týmu.


Předběžná Registrace

Předběžná registrace je vylepšený systém pozvání hráčů na nový svět.

Předběžná registrace hráče

1. Přihlaš se svým jménem a heslem na hlavní stránce.
2. Ve výběru světů vyber svět, na který je v tu chvíli možná předregistrace.
3. Na následující stránce (záložka pozvání) můžeš pozvat do hry jiné hráče vypsáním jejich herního jména, nebo e-mailu, a nebo je vybrat vpravo v seznamu. Zde najdeš všechny tvé staré známé. Tito hráči budou, po startu světa, na mapě ve tvé blízkosti.

Pozv1.jpg


Předregistrace kmene

V předregistraci lze i založit kmen (v záložce kmen) a zvát do něj hráče, nebo zde přijmout pozvánku do kmene. I když hráči ještě nemají vesnici, již se mohou domlouvat na kmenovém fóru, vedení kmene může nastavit profil, mohou s jinými kmeny uzavírat diplomacii, a členům kmene přidělovat funkce. Ostatní kmenové funkce nefungují.

Pozv2.jpg

Tím, že se kmen takto založí v předregistraci, je pak zajištěno, že hráči kmenu jsou blízko sebe bez ohledu na to, kdy se kdo skutečně po zahájení světa přihlásil do hry. To, kde bude kmen na mapě nikdo nevybírá - určí to systém.

Pokud se však v předregistraci zvou jen hráči, bez kmenu - pak nemají zaručeno, že budou hodně blízko sebe - v tomto případě záleží na tom, jestli se přihlásí ve stejný čas.