Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání
(minimapa - ikonka Tajemství)
m (lišta)
Řádek 1: Řádek 1:
 +
<table border="0" width="100%" bgcolor="NavajoWhite"><tr><td><center>[[Tajemství]] • [[Analýza hry]] • [[Technické podrobnosti]] • [[Pravidla šíření Tajemství]] • [[Grafika]] • [[Zprávy a oznámení]] • [[Vítězné odpočítávání]] • [[Žebříček]] • [[Síň slávy]] • [[Seznam Tajemství]]</center></td></tr></table><br>
 +
 +
 +
 +
 
== '''Tajemství Síly''' ==
 
== '''Tajemství Síly''' ==
  

Verze z 27. 3. 2012, 09:46

TajemstvíAnalýza hryTechnické podrobnostiPravidla šíření TajemstvíGrafikaZprávy a oznámeníVítězné odpočítáváníŽebříčekSíň slávySeznam Tajemství
Tajemství Síly

Základy

Takže jste si vybudovali svou armádu, zabrali vaše nepřátele, přidali se k silnému kmenu a jste postrachem menších hráčů po celém světě? Co dělat dál? Ve stejné době se ve hře objeví tzv. "Tajemství Síly". Objeví se v některých barbarských vesnicích na různých místech mapy. Těmito Tajemstvími jsou vynálezy a objevy, které povedou váš svět do nové éry. A to jsou hlavní cíle hry: udržet po stanovenou dobu všechna Tajemství v jednom kmenu, stát se dominantní silou světa a svět vyhrát.

Ovládání Tajemství

Kontrolu nad Tajemstvím získáte, když dobudete vesnici, ve které bude uloženo (označeno zvláštní ikonkou vlajky na hlavní mapě), nebo když Tajemství přesunete do jedné z vašich vesnic. Na rozdíl od vojáků, se Tajemství může pohybovat pouze po malém počtu políček najednou. Poté, co bude přesunuto, potřebuje si Tajemství odpočinout ve vesnici na delší dobu. Jakmile zadáte přesun Tajemství, budete bez jeho kontroly - nemůžete příkaz zrušit nebo poslat zpět (pokud se ovšem nevrací k vám), takže buďte opatrní, komu Tajemství svěříte.

Tajemství Ikona.jpg

Ikonka vlajky na mapě ukazuje umístění Tajemství ve vesnici.

Šíření Tajemství

Tajemství se po určité době začne šířit kolem kmenu, který Tajemství získal. Kmen bude dostávat pravidelnou aktuální informaci o tom, kdy a kde se Tajemství případně rozšíří. Nově rozšířené "kopie" Tajemství budou stejně dobré jako jeho originál. Časem se Tajemství bude více a více šířit, takže bude stále těžší udržet soupeřovy chamtivé ruce daleko od něj. Nakonec bude čas na přípravu útoku na každou vesnici držící Tajemství, kterou váš kmen dosud nekontroluje.

Vítězství ve hře

Chcete-li vyhrát hru, musí mít kmen kompletní sadu Tajemství. To znamená, že nemusíte držet všechna Tajemství na mapě, ale pouze musíte vlastnit od každého vynálezu nebo objevu alespoň jeden kus. Poté, co kmen získá kontrolu nad kompletní sadou, začíná vítězný odpočet. Udrží-li kmen po celou dobu odpočtu kontrolu nad celou sadou, vyhrává hru. Všimněte si, že se počítají pouze sady: Má-li kmen více než jednu kopii určité části Tajemství, stačí udržet kontrolu jen nad jednou jedinou - udržet úplnost kompletní sady Tajemství, a tím vyhrát.

Poté co kmen vyhraje udržením sady Tajemství po stanovenou dobu - svět automaticky přejde na nastavený mír a na konec bude uzavřen.