Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Tajemství Síly

Základy

Takže jste si vybudovali své vojáky, zabrali své nepřátele, přidali se k silnému kmeni a jste postrachem menších hráčů po celém světě. Co dělat dál? Ve stejné době se ve hře objeví tzv. "Tajemství Síly" v barbarských vesnicích po celé mapě. Tato Tajemství jsou vynálezy a objevy, které povedou váš svět do nové éry. A to jsou hlavní cíle hry: kmen, který dokáže udržet celý soubor/sadu Tajemství po určitou dobu bude dominantní silou po tuto dobu a tudíž vyhraje hru.

Ovládání Tajemství

Získáte kontrolu nad Tajemství, když dobyjete vesnici, ve které je v současné době uložena (označeno zvláštní ikonkou vlajky na hlavní mapě), nebo Tajemství je přesunuto do jedné z Vašich vesnic. Na rozdíl od vojáků, se může Tajemství pohybovat pouze malým počtem políček najednou. Poté, co byl přesunut, Tajemství si potřebuje odpočinout ve vesnici na delší dobu, opět je to konfigurovatelné. Jakmile zadáte přesun Tajemství,budete bez jeho kontroly- nemůžete příkaz zrušit nebo poslat zpět (pokud se ovšem nevrací k Vám), takže buďte opatrní, komu Tajemství svěříte.

Šíření Tajemství

Po chvíli se začne šířit Tajemství kolem kmene jehož je držitelem. Budete dostávat pravidelnou aktualizaci informující o tom, kdy a kde se případně rozšíří Tajemství. Nově rozprostřené "kopie" Tajemství jsou stejně dobré jako jeho originál. Časem se tajemství bude více a více šířit, takže bude stále těžší udržet soupeřovy chamtivé ruce od nich. Nakonec bude čas na přípravu útoku na každou vesnici držící Tajemství, které Tvůj kmen dosud nekontroluje.

Vítězství ve hře

Chcete-li vyhrát hru musí mít kmen kompletní sadu Tajemství. To znamená, že nemusíte držet všechna Tajemství na mapě, pouze alespoň jeden příklad/kus z každého jmenovaného Tajemství. Poté co kmen získal kontrolu nad kompletní sadou, začíná vítězný odpočet. Udrží-li kmen po celou dobu kontrolu nad celou sadou v období odpočtu, vyhrává hru. Všimněte si, že se počítají pouze sety: Má-li kmen více než jednu kopii Tajemství, stačí udržet kontrolu nad jedním kusem/příkladem tohoto Tajemství, udržet úplnost kompletní sady, a tím vyhrát.

Poté co kmen vyhraje, svět automaticky přejde na nastavený mír a nakonec bude uzavřen.