Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání
(doplnění údajů)
 
Řádek 356: Řádek 356:
 
Krok 4: Odhal poklad!<br>
 
Krok 4: Odhal poklad!<br>
 
Získej hlavní odměnu za dokončení celé mapy! Následně si můžeš vybrat nový ostrov k průzkumu a pokračovat v získávání hlavních odměn.<br>
 
Získej hlavní odměnu za dokončení celé mapy! Následně si můžeš vybrat nový ostrov k průzkumu a pokračovat v získávání hlavních odměn.<br>
 +
 +
 +
<h1>Královské dostihy</h1>
 +
 +
Královské dostihy jsou událostí, která je založena na týmové spolupráci. Bojovat o vítězství v dostihovém závodu budete proto, abyste posbírali trofeje za vítězství a pomohli tak v rozvoji svému království.
 +
Na začátku každého dostihu musíte udržovat nejen svého koně v kondici tím, že mu poskytnete dobré krmivo, ale také dostatečně motivovat vašeho žokeje tím, že mu budete fandit.
 +
 +
Máte-li k dispozici krmivo (mrkve), můžete si vybrat mezi 4 druhy povzbuzení, která míří do různých rychlostí koně. Některá z nich jsou bezpečná, ale pomalejší, jiná jsou rychlejší, ale mohou zaručit lepší možný výsledek. Vybírejte vždy moudře a nezapomeňte: Toto je týmový dostih! Vaše volba ovlivní šance celého týmu.
 +
 +
Video k události zde: [https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=N-jjJUHO7h4&feature=emb_logo]
  
  

Aktuální verze z 2. 8. 2020, 12:46

Úvod

Ve hře se občas opakují různé události. Jsou nejen pro zpestření hry, ale je možno v nich vyhrát různé odměny ve formě medajlí a bonusů. Událost je na všech světech, kromě speedů.

S většinou z nich vás zde seznámíme.

Událost vždy najdete při náhledu vesnice, včetně odpočítávání jejího konce.


Boj o erby

V události „Boj o erby“ jde o získání co nejvíce erbů od jiných hráčů. Turnaj se skládá z více turnajových kol. Každé turnajové kolo trvá uvedený počet hodin. Na začátku každého turnajového kola máte 1 erb a 3 bojovníky, popřípadě aktivní odměnu za předešlé kolo.


BojoErby1.PNG


Kliknutím na „Otevřít událost“ se dostanete na veškerý přehled o události.

Zjistíte, kolik máte celkem bojovníků, kolik máte bojovníků na cestě, kdy končí turnajové kolo, kolikáté turnajové okolo aktuálně probíhá, výše pokroku k dalšímu bojovníkovi, zda Vás někdo nevyzval, tabulku nejbližších hráčů k vyzvání, jaké máte erby a odměny.

Útok a Obrana

Můžete útočit na ostatní hráče a tím získat další erb a pokrok k získání nového bojovníka. Časy výzev jsou vypočítány na základě průměru souřadnic obou hráčů. Při aktivním premiovém účtu, můžete zaškrtnou možnost: nezobrazování hráčů bez erbu, nebo nezobrazování hráčů z vlastního kmene (těm bychom nechtěli přece krást erby :) )

Bojoerby3.PNG


Kliknutím na „Vyzvat“, vyzvete hráče k boji. O výsledku budete informováni oznámením, kde zjistíte výsledek výzvy. Ale pozor! Hráči Vás též mohou vyzvat a vy se budete bránit. Šance na obranu se vyvíjí od počtu bojovníků, které máte „doma“. Čím více bojovníků máte „doma“, tím je větší šance na ubránění erbu.

Bojoerby4.PNG


Informace ohledně útoků na Vás zjistíte zde:


Bojoerby5.PNG


Jak získat dalšího bojovníka

Máte 2 možnosti. První možností je útočit na různé hráče a pokrok zjistíte zde:

Bojoerby6.PNG

Druhou možností je pomocí prémiových bodů. Buď přidat +1 bod k pokroku za 15 PB a nebo dokončit pokrok ihned za PB (cena se mění podle počtu bojovníků).

Erby

Informace o erbech, které vlastníte, nalezte v tabulceu „Tvé erby“. Erby můžete také uzamknout za daný počet PB a šance na obranu se Vám zvýší na 80%. Pokud máte například 2 erby odemknuté a 1 zamknutý tak útočník, které vás vyzve a uspěje, získává nejdříve odemknutý erb.

Každý erb můžete vlastnit několikrát, ale do určitého maxima, které je uvedeno u každého erbu.


Bojoerby7.PNG


Havran -> vzácnost 4%
Drak -> vzácnost 8%
Panter -> vzácnost 11%
Divočák -> vzácnost 17%
Kůň -> vzácnost 25%
Veverka -> vzácnost 35%

Odměny

Na konci každého turnajového kola budou erby automaticky vyměněné za počet drahokamů uvedený dole v tabulce. Cílem je získat co nejvíce odlišných erbů a na konci za každého kola budete odměněni drahokamy, které můžete utratit v obchodě událostí za velice zajímavé a hodnotné odměny (vylepšení, bonusy a medajle).


Diamantový důl

Událost "Diamantový důl" je rozdělena na jednotlivá kola, z nichž každé trvá 8 hodin. V každém důlním vozíku se nachází 3 diamanty a vy hned po spuštění události jeden vozík s diamanty budete mít k dispozici.

Diamantovydul.jpg


Každé kolo obdržíte vždy 1 důlní vozík zdarma. Je možné také získat navíc ještě jeden vozík v každém kole, a to za výstavbu budov ve vaší vesnici. Obchodníci, se kterými je možné vyměnit 2 různé drahokamy za odměnu do inventáře, budou však své odměny měnit každých 24 hodin.

Drahokamy

Každý drahokam má jinou cenu. Některé tak jsou vzácnější, než ty druhé. Drahokamy lze ve spodní části obrazovky události směnit za různé položky do hry (bonusy, medajle, vylepšení). Jednou za každé kolo dostanete také možnost vyměnit jeden drahokam za fixní odměnu uvedenou u daného drahokamu (surovinový balíček). Tyto odměny zůstávají stejné po celou dobu konání události. Je sedm různých drahokamů: Ametyst, Opál, Topaz, Jantar, Smaragd, Rubín, Safír, Diamant.

Po skončení události jsou všechny zbylé drahokamy ihned odstraněny. Ujistěte se tedy, že před skončením události, všechny své drahokamy uplatníte!

Video zde:

https://www.youtube.com/embed/AzPFrohknAo


Příšera z temné hory

V události „Příšera z temné hory“ je vaším úkolem převzít kontrolu nad statečným hrdinou a vést ho na vrchol temné hory, kde ho bude čekat souboj s příšerou. Váš hrdina začíná na úpatí hory a vybere si cestu, kterou se vydá na vrchol hory. Každá ikona znamená střetnutí, které Váš hrdina musí překonat. Každé střetnutí vyžaduje ke splnění určitou výdrž, kterou má hrdina k dispozici. Pokud Váš hrdina střetnutí zvládne úspěšně, odemknete tím další střetnutí, která vás čekají při cestě na vrchol hory. Překonaná střetnutí vám zajistí odměnu v podobě krystalů, které můžete v obchodě události vyměnit za cenné položky do hry. Hrdina také může nalézt části výzbroje, které mu pomohou ve zdolávání dalších úkolů. Jakmile hrdina dorazí na vrchol temné hory, a podaří se mu zabít příšeru, dostane další krystaly a přesune se na úpatí další hory. Na nové hoře budou střetnutí náročnější na výdrž, ale vaše získaná výzbroj vám pomůže.

Moudrý hrdina se musí rozhodnout, zda se vydá nejrychlejší cestou na vrchol nebo zda stráví svůj čas hledáním lepší výzbroje, pro snadnější splnění následných střetnutí.

Výzbroj

Na každé hoře lze najít kompletní výzbroj (od každého jednu část), ale samozřejmě to bude vyžadovat řešit více střetnutí, než je potřeba k dosažení vrcholu hory. Nalézt je možné 6 kusů výzbroje - meč, helma, brnění, rukavice, opasek a boty. Každou z těchto částí výzbroje je možné najít ve čtyřech různých úrovních vzácnosti, pokud tedy máte např. rukavice na úrovni 1 a naleznete další, vylepšíte je na úroveň 2 atd. Čím lepší výzbroj máte, tím snadnější bude vaše cesta na vrchol, protože vás každé další střetnutí bude stát méně výdrže. Vzácnost výzbroje je vyobrazena barevným pozadím - šedá, zelená, červená a fialová, která označuje tu nejvyšší vzácnost. Číslo, které najdete pod seznamem předmětů, označuje počet výdrže, o který jsou požadavky na následující střetnutí sníženy. Bonus se počítá pouze na každá nová střetnutí. Vyzbroj an temnou horu.jpg

Krystaly

Krystaly, které Váš hrdina nasbíral během svého dobrodružství mohou být vyměněny v obchodě události za užitečné bonusy, které Vám pomůžou v boji. Bonusy, které jste vyměnili v této události, Vám zůstanou ve vašem inventáři i po skončení této události. Jakmile událost skončí, máte 24 hodin na to, utratit své získané krystaly, poté se obchod uzavře a nevyužité krystaly spolu s celou událostí zmizí. Nezapomeňte, že pokrok v události ani získané krystaly není možné přesunout na Casual světy.

Šlechtický veletrh

V události „Šlechtický veletrh“ zkuste své štěstí roztočením kola štěstí, a získejte tak zajímavé položky. Každé roztočení znamená výhru a máte výsostné právo bezplatně jedenkrát za den kolo štěstí roztočit.

Slecht vele.jpg

Dokažte své schopnosti také zvládnutím některé z našich mini her.

Rozhodni se, co budeš dělat a za dokončení dané aktivity můžeš vyhrát bezplatné roztočení kola štěstí.

Slecht vele2.jpg

Slecht vele3.jpg

Pokud tebou zvolená aktivita nevyjde, nezoufej, můžeš přijít za 2 hodiny a zkusit to znovu. Při neúspěchu je za třetí pokus bezplatné roztočení kola garantováno. Zvyšte tak své šance na výhru tím, že se na veletrh podíváte vícekrát za den!

Za událost lze získat až tři speciální úspěchy.

Halloween 2017

Divoký havran vám umožní po omezenou dobu, navštívit tajemnou hrobku, kde můžete otevírat jednotlivá okna a získávat tajemné předměty nápomocné ke hře.

Událost.jpg

Každých 24 hodin budete mít možnost otevřít zdarma jedno okno a po uplynutí 12 hodin dostanete další volnou volbu, kterou však můžete využít jen do doby, dokud se časovač 24 hodin nenaplní.

Vedle klasických položek do inventáře jsou zde ještě tři speciální havraní odměny, které můžete získat. První vám umožní otevřít bezplatně další okno. Druhá vám okamžitě odhalí jedno náhodné okno, takže uvidíte, co se pod ním skrývá, ještě předtím, než okno otevřete, a třetí vám automaticky zdvojnásobí vaší příští volbu. Myslete však na to, že všechny speciální odměny se automaticky použijí pro příští výběr.

Halloween.jpg

Jakmile otevřete všechna okna, musíte buď počkat, až vyprší počítadlo v pravém horním rohu, nebo můžete otevřená okna doplnit (doplní se stejná sada položek).

Vesnice mají po celou dobu trvání události grafické vylepšení v podobě dekorací (např, svítící dýně, apod).

Heloveen ves.jpg

Bitva o věž

V této události budou mezi sebou bojovat tři společenství:
Společenství tesáka (červené), Společenství stromu (zelené) a Společenství vlny (modré).

Na začátku události budete přiřazeni k jednomu ze tří společenství. Tato společenství se skládají ze 40 (na malých světech z 10) hráčů. V bitvě budete s ostatními hráči ze svého společenství bojovat společně.
V každé bitvě budete čelit dalším dvěma skupinám žoldnéřů, kteří budou bojovat za jedno ze zbylých dvou společenství. Jako žoldákům, vám jde hlavně o odměnu, takže i když po vašem boku bude bojovat někdo, kdo není zrovna váš přítel, máte v boji stejný cíl. A to také znamená, že v každé bitvě budete čelit různým nepřátelům.

Samotná událost se skládá z několika menších bitev, z nichž každá trvá 24 hodin.

Boj o vez.jpg

Na začátku máte vždy k dispozici 10 pluků, které čekají na váš příkaz. Využijte je k obraně či útoku na jednotlivé oblasti na bojišti. Oblasti se obsadí společenstvím vždy, když některý z hráčů společenství sníží hodnotu obrany oblasti na 0. Poté, co je oblast získána novými hráči, se mohou členové společenství rozhodnout, zda chtějí oblast obranně posílit svými pluky, což učiní oblast hůře dobyvatelnou pro ostatní hráče. V závislosti na tom, jak se svými pluky zacházíte, bude každý pluk hodnotě oblasti přidávat či odebírat 1 až 4 body. K posilnění vašeho vojska vám bude každou hodinu přidán dodatečný 1 pluk.

Na konci každého kola získají všichni hráči slávu, která je závislá na počtu a typu držených oblastí společenstvím a na vašem umístění v individuálních žebříčcích vaší skupiny. Ve hře se také nacházejí dodatečné úkoly, které vám umožní, po jejich dokončení, získat ještě další slávu navíc.

Do události byl v roce 2018 přidán koordinační systém, který vám pomůže se strategií. Každá oblast bude obsahovat symboly +/-, kterými můžete dát najevo, kam chcete útočit či bránit. Oblast, kterou označí nejvíce hráčů ze skupiny, bude graficky odlišená, abyste už na první pohled věděli, která z oblastí je vaší společnou prioritou.

Sláva může být použita v obchodě události k nákupu zajímavých odměn. Po skončení události bude obchod otevřen ještě dalších 24 hodin. Po uplynutí této doby veškerá nevyužitá sláva zmizí.

Video je k dispozici na hlavním foru.

Útok na hrad

nepřátelé se vrátili zpět v plné síle, aby znovu ve vašem okolí čelili vašim pokusům o jejich zničení. Je opět na čase poslat do boje najaté žoldnéře a ukázat svým nezvaným sousedům, že nemají šanci.

Hrad a obléhající armáda se zobrazí na obrazovce hned po kliknutí na ikonu. Armádu budete tvořit vy a dalších 49 náhodných hráčů z vašeho světa.

Na obrazovce události budete moci posílit jednu z oblastí najatými žoldnéři, kteří budou čekat na vaše příkazy. Vaše dostupné žoldnéře uvidíte na obrazovce události. Noví žoldnéři budou přijati do armády každých 30 minut až do maxima 16 žoldnéřů.

Pokaždé, když se rozhodnete posílit jednu z oblastí, vyšlete jednoho žoldnéře do boje, který zvýší sílu vašeho útoku z dané oblasti o 4 body. Jakmile naplníte pokrokový panel, proběhne útok na hrad, který jej poničí.

Utok na hrad1.jpg

K dispozici jsou tři způsoby, jak můžete na hrad útočit:

- Útok: Vaši rytíři a vojáci jdou do boje! Jakmile je indikátor pokroku plný, hrad bude poškozen o 1 až 5 HP (+ případný bonus za Obléhání).

- Námořní podpora: Lodě podporují ostatní žoldnéře! Jakmile je indikátor pokroku plný, přidá 50 % k doplnění pokroku u Útoku a Obléhání.

- Obléhání: Vaše katapulty a trebuchety poničí silnou hradbu hradu a zvýší vaši šanci na útok! Jakmile je indikátor pokroku plný, přidělí 1 bod k poškození hradu a přidá 3 body k pokroku Útoku.

Různé oblasti vyžadují k aktivaci rozdílné množství žoldnéřů, přičemž námořní podpora jich vyžaduje nejméně, útok nejvíce.

Jakmile hrad dosáhne 0 HP je zničen. Medaile, které byly uvnitř hradu ukryty, jsou rovnoměrně rozděleny mezi všechny zúčastněné hráče a v dálce se objeví nový hrad, ukrývající více medailí.

Medaile budete také získávat v závislosti na pořadí ve 3 různých kategoriích. Čím více budete přispívat do jedné kategorie, tím více zvýšíte své šance na získání většího počtu medailí.

Jakmile u hradu klesne hodnota pod 10 HP, máte možnost hrad napadnout. Hradu uštědříte 1 poškození, které vám umožní získat další extra medaile.

Pomoc kmenu Jestliže jste členem kmenu, každá medaile, kterou jste vydělal, bude započítána do pokroku kmenu. Jakmile množství medailí získaných vaším kmenem dosáhne určitého množství, bude aktivován bonus pro celý kmen na 48 hodin. Jednou denně můžete také k pokroku svého kmenu přispět přímo. Tyto medaile jsou přidány pouze do pokroku kmene, a nikoli i mezi vaše medaile.

Pokrok kmene.jpg


Využij své medaile Své těžce získané medaile můžete použít v novém obchodu události, kde je vyměníte za zajímavé položky. Položky získané z této události zůstanou ve vašem inventáři i po skončení události, takže si je můžete uchovat pro pozdější použití. Jakmile událost skončí, budete mít ještě 24 hodin na to, abyste mohli využít své získané medaile v obchodě. Poté obrazovka události, obchod, i všechny získané medaile zmizí.

Pokud se rozhodnete během události přesunout na Casual svět, vaše medaile se společně s vámi nepřesunou!

Barikádová bitva

Hon na Barona z Bollwerku

Na začátku akce bude představena mapa města, ukazující místa, kde má Baron postavené barikády a své pomocníky. V této události budete moci vyslat speciální skupinu jednotek, za účelem prolomení obrany barikády. Možné útočné jednotky jsou zobrazeny nad mapou.

Bb announcement units.jpg

Při výběru barikády uvidíte složení obrany a budete moci vybrat, které své jednotky pošlete do útoku. Výsledek bitvy bude záležet na slabých a silných stránkách vyslaného typu jednotek. Chcete-li se dozvědět více o typu útočné jednotky, klikněte na portrét jednotky pro získání více informací. V případě, že v bitvě nezvítězíte, všichni vaši vojáci budou zraněni a nebudou k dispozici, dokud nepřijde lékař a neošetří je. Protože nepřítel nemá doktora, jeho zraněné jednotky se již nemohou zúčastnit bitvy a jsou odstraněny. Barikádu můžete prolomit několika útočnými vlnami.

Jakmile prolomíte obranu barikády, obdržíte částku v dukátech, které můžete směnit u obchodníka za užitečné položky do inventáře. Při prolomení některých barikád, máte možnost kromě dukátů získat speciální položku. Obdržené odměny se zobrazují v horní části události. Za nějaký čas bude barikáda zase obsazena a vy máte možnost na ni znovu zaútočit, za účelem získání více dukátů. S každým dalším útokem je barikáda odolnější, bude těžší ji prorazit.

Pro pokračování budete potřebovat více útočných jednotek. Ty získáte jako odměnu za hraní hry. Každý den máte deset šancí na naverbování dalších útočníků. Jednotky najdete náhodně tím, že splníte určitou akci ve hře, útočení, bránění, rekrutování, stavění budov, obchodování, ražení mincí. Pokaždé, když získáte touto cestou jednotky, dostanete oznámení, který typ jednotek se přidal do vašeho útočného pluku.

Dukáty můžete získat každý den také v žebříčku nebo se můžete pokusit získat velkou odměnu na konci události. Berte na vědomí, že dukáty za celkové pořadí získáte až po ukončení události a budete mít pouze 24 hodin, na proměnění je v předměty, než se obchod uzavře. Historie události vám umožní vidět, kolik jste který den obdrželi dukátů.

Potulný obchodník

Ujmi se úlohy osobního strážce bohatého obchodníka Midase. Ochraň ho na jeho cestách a získej vzácné odměny pro své království za to, že porazíš loupežníky, kteří číhají poblíž cest Mercurie. Otevírej nalezené truhlice, ve které se ukrývají mocné bonusy a vítaný lup. Cestuj širou krajinou a vyzbírej všech 5 speciálních bonusů. Bezpečnou cestu!

Pár důležitých informací:

Krok 1: Přijmi úlohu Obchodník tě žádá o pomoc. Potřebuje někoho, kdo by ho během jeho cesty ochránil před nájezdníky.

Krok 2: Ochraň obchodníka Krátce poté, co jste s obchodníkem překročili první mezník, potkáváte první nájezdníky. Ochraň obchodníka a poraz útočníky tak, že snížíš obrannou hodnotu všech nepřátelských jednotek na 0. Pokud se ti podaří zvítězit, objevíš u nájezdníků truhlu. Během cesty ji pro tebe obchodník otevře.

Krok 3: Získej odměnu Jakmile je obchodník připravený na odemknutí, můžeš otevřít truhlu a získat odměnu.

Udalost2.jpg

Udalost3.jpg

Udalost5.jpg

Udalost4.jpg


Rytířské slavnosti

Rytířské slavnosti jsou turnajem, ve kterém má každý hráč jednoho rytíře, možného budoucího šampióna. Jeho úkolem je soutěžit a zdokonalovat se v rytířském umění tak, aby porazil soupeře. Souboj zahájíte výběrem jednoho z tří možných protivníků, kteří jsou v aréně připraveni.

Počet soubojů, které můžete absolvovat je zobrazen speciálními lektvary. Rytíř pro každou bitvu spotřebuje jednu lahvičku. Jakmile všechny vyčerpáte, budete muset počkat uvedený čas, nebo je dokoupit za PB.

Rytir slav1.jpg

Vítězství v soubojích přinese trofeje, které můžete v obchodě události vyměnit za předměty a bonusy do hry. Dále získáte dovednostní body, které můžete použít ke zlepšení dovedností rytíře, tím zvýšíte šanci na vítězství v nadcházejícím duelu. Změnit zručnosti jde pouze za PB. Za každý vyhraný duel ještě dostanete body do žebříčku bojovníků. Ty určí pořadí vašeho šampióna v turnaji. Vítězství v duelech budou mít vliv na postup mezi silnější protivníky, a i na vyšší odměnu. Trofeje za pozici v žebříčku budou uděleny jednou denně v závislosti na úrovni dosažené vaším rytířem.

Rytir slav4.jpg

Rytir slav3.jpg

Rytir slav2.jpg


Vpád hordy

Do boje

Vaším úkolem bude prorazit obklíčení útokem na pět strategicky nejslabších míst barbarské armády. Chcete-li uspět, musíte odhadnout, se kterou jednotkou můžete na kterých místech proniknout. Učiníte to tak, že vyberete na každou pozici jednu jednotku a pošlete je do bitvy. Po boji se vám zobrazí náhled výsledku, který vám pomůže v dalším rozhodování, jak bitvu dotáhnout do vítězného konce.

Zda je jednotka úspěšná, poznáte podle odlišení barvami. Zelená barva znamená, že jste vybrali správnou jednotku do správné pozice. Žlutá barva znamená, že se jednotka hodí do této bitvy, ale ne do zrovna vámi zvolené pozice. Červená barva znamená, že jednotku v této bitvě nevyužijete. Na každý útok potřebujete jeden Útočný plán. Vaši generálové vypracují jeden nový Útočný plán každou hodinu, takže své útoky můžete posílat poměrně často.

Bitva

Pro každou z pěti skupinek v armádě barbarů je možné zvolit jednu ze sedmi jednotek. Jakmile vyberete jednotky pro každý slot, můžete se pokusit prolomit obležení odesláním útoku vybraných jednotek. Obléhání je prolomeno, když jsou úspěšné všechny průniky na všech možných místech (všechny zelené).

Jakmile trefíte všechny pozice, vyhrajete bitvu a začne nová bitva. Zahájení nové bitvy vyžaduje dva Útočné plány. Když začne nová bitva, pozice (sloty) pro jednotky se zase náhodně seřadí, takže budete muset hádat znova.

Odměny

Během herní události budete získávat "Korouhve", které můžete vyměnit v obchodě pro událost za hodnotné položky do inventáře. Za každou správně zvolenou jednotku získáte 150 korouhví, takže v bitvě můžete získat dohromady až 750 korouhví. Další korouhve získáte za samotnou výhru v bitvě. Za vyhranou bitvu můžete získat až 500 korouhví, avšak toto množství je závislé na tom, na kolik pokusů se vám podaří bitvu vyhrát. Čím více pokusů, tím méně korouhví.

Obchod pro událost se uzavře 24 hodin po skončení události. Následně bude událost definitivně ukončena, obchod se zavře a všechny nevyužité korouhve budou ze hry smazány.

Horda1.jpg

Horda2.jpg

Horda3.jpg


Kovadlina krále žoldnéřů

Špehové objevili obrovskou starou kovadlinu. Rytiny na jejím povrchu napovídají, že patřila králi žoldnéřů z dávných věků. Kovadlina dokáže za extrémní teploty produkovat předměty nečekané síly. Přineste potřebný materiál a odhalte její potenciál! Není předem známo, jaké předměty vyrobí. Pro snazší zvládnutí této události, máte k dispozici knihu receptů, do které se automaticky zaznamenávají objevené recepty. Další recepty je možno odtajnit za PB.

Kova6.jpg

Materiály
Běžné suroviny:
Olovo
Cín
Měď
Ocel
Vzácnější suroviny, které je těžší získat:
Bronz
Stříbro
Zlato

Získáte je těmito akcemi:
rekrutace vojska
stavba budov
ražba mincí
příjem nabídek na tržišti
útok na vesnice
bránění vesnic
Každá z akcí je šancí získat jednu náhodnou surovinu. Tímto způsobem můžete obdržet až osm surovin denně. Na stránce události uvidíte přehled, kolik surovin jste již dostali. Dalším způsobem získání surovin je dokončení úkolů a umístění se v denním žebříčku.

Kova1.jpg

Kova5.jpg

Kovadlina
Pro vytvoření položky vyberete tři suroviny umístěním na kovadlinu. Vytvořená položka bude vložena do vašeho inventáře a recept bude uložen do vaší knihy receptů. Každá kombinace vede k nějaké položce, není tedy žádný recept, který by nepřinesl výsledek. To znamená, že několik položek má více než jeden recept. Recepty jsou pro každého hráče různé. Ale recepty se vzácnějšími položkami (bronz, stříbro, zlato) vždy povedou k hodnotnějším položkám. Ve vaší knize receptů můžete zadávat filtry podle jednotlivých materiálů a pokud máte dostatek surovin, můžete žádanou položku rovnou vytvořit.

Kova3.jpg

Kova4.jpg

Po skončení události budou všechny návody a zbylé suroviny odebrány.Všechny položky inventáře, které v této události získáte a hned nespotřebujete, vám samozřejmě zůstanou v inventáři.

Video k události je na foru hry.


Oceán pokladů

Boje mezi kmeny probíhaly po celá staletí pouze na pevnině. Ale nyní se vrátili naši vyslanci, doprovázeni námořními kapitány, kteří zakotvili na nedalekém pobřeží. Nabídli se, že povedou naše vesničany na výpravu oceánem, s příslibem bohatství pro ty, kteří prozkoumají nové krajiny. Dobrovolníci se již shromáždili, a nastal čas vyplout!

Úkolem v události je shromažďovat členy posádky plněním různých herních akcí a najmout kapitány, kteří posádku budou vést k průzkumu okolních ostrovů. Objevováním nových oblastí můžete každý den získat speciální odměnu, přičemž každý kapitán má určitou šanci, že ji nalezne právě on. Největší poklad však získáte až tím, že odhalíte všechny ostrovy, což vám umožní získat hlavní odměnu události.

Ocean1.jpg

Více o naší události se můžete dozvědět v přiloženém videu: https://youtu.be/tF2fPpyr1tY

Postup:

Krok 1: Naber nové členy posádky
Naber dobrovolníky do své posádky pomocí aktivit ve hře nebo si je přímo najmi.
Krok 2: Najmi kapitána
Zvol kapitána, který povede tvoji posádku. Kapitáni s většími loděmi vyžadují více členů posádky, ale poskytnou více průzkumníků pro objevování ostrova. Na důkaz uznání ti také poskytnou zajímavou položku. Každý kapitán má zároveň šanci odměnit tě položkou z "denní odměny".
Krok 3: Prozkoumej ostrov
Po výběru kapitána můžeš sledovat, které části mapy byly odhaleny tvými průzkumníky.
Krok 4: Odhal poklad!
Získej hlavní odměnu za dokončení celé mapy! Následně si můžeš vybrat nový ostrov k průzkumu a pokračovat v získávání hlavních odměn.


Královské dostihy

Královské dostihy jsou událostí, která je založena na týmové spolupráci. Bojovat o vítězství v dostihovém závodu budete proto, abyste posbírali trofeje za vítězství a pomohli tak v rozvoji svému království. Na začátku každého dostihu musíte udržovat nejen svého koně v kondici tím, že mu poskytnete dobré krmivo, ale také dostatečně motivovat vašeho žokeje tím, že mu budete fandit.

Máte-li k dispozici krmivo (mrkve), můžete si vybrat mezi 4 druhy povzbuzení, která míří do různých rychlostí koně. Některá z nich jsou bezpečná, ale pomalejší, jiná jsou rychlejší, ale mohou zaručit lepší možný výsledek. Vybírejte vždy moudře a nezapomeňte: Toto je týmový dostih! Vaše volba ovlivní šance celého týmu.

Video k události zde: [1]


Ostatní události

Další, převážně starší události najdete na foru hry v archivu.

https://forum.divokekmeny.cz/index.php?forums/archiv-ozn%C3%A1men%C3%AD.212/