Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Rekrutace

Rekrutace vojska je klíčovou součástí hry. Děje se tak v příslušných budovách (Kasárna, Stáj a Dílna), případně je při použití Prémiového účtu možné rekrutovat na stránce sjednocující všechny tři budovy. Ta je dostupná z náhledu vesnice z odkazu rekrutovat pod jednotkami.

Masová rekrutace

Zajímavější je Masová rekrutace, jejíž výhody se využijí v pokročilejší hře, kdy už má hráč značné množství vesnic a rekrutace po jedné by byla příliš náročná. Tato funkce je k dispozici pouze s Prémiovým účtem. Masová rekrutace umožňuje zadat rekrutaci naráz v celé skupině vesnic, potažmo ve všech. Potíž s vyplňováním stovek okének, kterou dříve řešily všelijaké rekrutační skripty, je již definitivně odstraněna propracovanou zadávací tabulkou umístěnou na stránce nahoře.

Jak na to?

Stránka s Masovou rekrutací je poněkud schovaná, je potřeba jít na v předchozí sekci zmíněnou stránku, která sjednocuje kasárnu, stáj a dílnu (Náhled vesnice a "rekrutovat" pod jednotkami) a tam se přepnout na Masovou rekrutaci. Nicméně lze si na to udělat odkaz do rychlého náhledu - cesta by byla {game}&screen=train&mode=mass.

Masová rekrutace

Dále vyberete skupinu, pro kterou chcete rekrutovat. Pokud obsahuje větší množství vesnic (několik set až tisíc), může to trvat trochu déle. V malé tabulce vyplníte hodnoty. V druhém řádku uvedeném popiskem Vyrovnávací paměť můžete nastavit rezervy surovin a selského dvora, pokud chcete, aby vám po rekrutaci zbyly ještě nějaké suroviny nebo místo na šlechtu. Vedle je tlačítko Uložit zadání, které uloží dané nastavení pro aktuální skupinu, čili příště nebudete muset vyplňovat požadované složení vojáků znovu. Uložené nastavení není závislé na prohlížeči ani počítači, odkud se připojujete.

Jsou-li vyplněné jednotky v malé tabulce, tlačítkem Vložit rozdíly se vypočítá, kolik je kde potřeba rekrutovat. Vyplní se dle toho automaticky celá tabulka se všemi vesnicemi. Pak stačí kliknout na tlačítko Rekrutovat.

Důležitá poznámka: Pečlivě si zkontrolujte, zda rekrutujete opravdu, co chcete, v patřičné skupině. Co totiž zadáte takto hromadně do rekrutace v pěti stech vesnicích, budete muset, pokud se spletete, rušit ručně po jedné.

Pro doplnění - lze si pomocí zaškrtávacích políček určit, mají-li se zobrazovat vesnice s plným selským dvorem, a má-li se po zadání rekrutace vypsat kompletní seznam rekrutovaných jednotek.