Wiki:Wiki

Z Wiki

Přejít na: navigace, hledání

Co je to wiki?

Wiki je webová stránka, která je volně přístupná a otevřená, což znamená, že do příslušných sekcí mohou psát všichni uživatelé. Na Wikipedii DK můžete přispívat v sekci Prostor pro vás. DK wiki je stránka určená pro hráče a fanoušky hry Divoké Kmeny a slouží především jako nápověda, ale můžete zde například i reprezentovat svůj kmen či zveřejnit svoje návody.

Jak se zaregistruji/přihlásím na wiki?

Registrace na wiki vám umožní plný přístup ke všem nástrojům a a stanete se členem wiki komunity. Po registraci budete automaticky přidaný do seznamu uživatelů. Jestli se chcete na wiki zaregistrovat, musíte kontaktovat některého z byrokratů či správců wiki, jejichž seznam naleznete zde, případně nám můžete napsat na e-mailovou adresu: wiki.divokekmeny@gmail.com

Jak na wiki vytvořím vlastní stránku?

Před vytvořením vlastní stránky musíte být na wiki zaregistrovaný. Po úspěšné registraci budete mít jako člen wiki komunity možnost psát a upravovat stránky (některé však jsou zamčené, neboť jsou již hotové a úpravy nepotřebují, naopak další by byly nežádoucí). Před vytvořením stránky si řádně promyslete její název a obsah. Jestli chcete do vaší stránky umisťovat obrázky, musíte je před vytvořením stránky nahrát. Po napsání stránky, nebo po její úpravě, si nejprve zobrazte její náhled, a opravte případné chyby, a až poté ji uložte.

Kdo se stará o wiki?

Wiki, tak jako každá jiná webová stránka, má svoje správce. Správci se starají o přehlednost a pořádek wiki. Správce wiki můžete kontaktovat se svými otázkami nebo v případě jakýchkoli problémů s wiki.