Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Obecné informace

Šlechtic
Šlechtic Náklady
Dřevo Dřevo: 40000
Hlína Hlína: 50000
Železo Železo: 50000
Populace Míst v selském dvoře: 100
Informace o jednotce
Síla útoku Síla útoku: 30
Všeobecná obrana Všeobecná obrana: 100
Obrana proti kavalerii Obrana proti kavalerii: 50
Obrana proti lučištníkům Obrana proti lučištníkům: 100
Rychlost Rychlost: 35 minut pro políčko (rychlost 1)
Kořist Unese surovin: 0

Šlechtic je velice specifická jednotka. Její hlavní náplní je snižování oddanosti vesnic a jejich zabírání.

Požadavky na výstavbu šlechtice jsou Hlavní budova na stupni 20, Kovárna na stupni 20, Tržiště na stupni 10 a Panský dvůr na stupni 1 (vyšší stupeň Panského dvora vyžadují jen některé světy).


Výcvik šlechtice

Po splnění základních požadavků na výcvik šlechtice je potřeba vyrazit potřebný počet mincí nebo uskladnit určitý počet balíčků.

Počet potřebných mincí na prvního šlechtice je 1, na druhého 2, na třetího 3, atd.


Zabírání vesnice

K zabrání vesnice dojde, když oddanost vesnice zůstane po útoku šlechtice pod nulou nebo 0.

Zabírat vesnice lze jedním šlechticem nebo takzvaným vláčkem. Šlechtic dokáže snížit oddanost obvykle o 20 - 35. Pro úspěšné snížení oddanosti je vyžadováno, aby šlechtic v útoku přežil. Jeho přežití závisí na přežití minimálně 1/2 pěšího doprovodu. Po úspěšném zabrání vesnice šlechtic zmizí (ovládne novou vesnici) a je tedy potřeba pro další zabírání postavit nového šlechtice.

Výzkum

Šlechtice nelze zkoumat jako většinu ostatních jednotek v kovárně. Je možné jej vytvořit kdykoli ve chvíli, kdy má vesnice panský dvůr a budovy na stupních potřebných pro vytvoření panského dvora ( Hlavní budova a kovárna na stupni 20, tržiště na stupni 10 ). Nelze jej vyzkoumat na více stupňů ani v případě, že je na světě zaveden vícestupňový výzkum.

Balíčkový systém šlechticů

V případě, že je v nastavení světa zaveden balíčkový systém šlechticů, šlechtic samotný nic nestojí. Panský dvůr lze vystavět až na stupeň 3. Každý stupeň zrychluje výstavbu šlechtice. Zároveň je však limit šlechty limitován součtem úrovní panských dvorů. Balíčky surovin mají obvykle cenu zlatých mincí a jejich vlastnosti jsou stejné.

Zvýšené účinky šlechtice

Na některých speed kolech a vzácněji i stálých světech se dále vyskytují další druhy snížení oddanosti než o 20-35. Obvykle to bývají tyto:
1-100
25-45
45-55
vždy 50
vždy 100

Snížení oddanosti šlechtice lze zvýšit, když se k útoku připojí paladin vyzbrojený Vascosovým žezlem. V takovém případě šlechtic sníží oddanost vždy o 30-35 ( platí ve chvíli, kdy je na světě nebo speed kole nastavena ztráta oddanosti 20-35 ).

Úmrtí šlechtice

Šlechtic umírá, jde-li s pěší jednotkou a z nich 50 % a více jednotek zemře.

Jdou-li 2 šlechtici, tak jeden zemře, když zemře 50 % a více pěších jednotek a oba zemřou, zemře-li 75 % a více jednotek.

Vláček šlechticů

Tzv. vláček šlechticů ( za sebou okamžitě jdoucí útoky, které obsahují šlechtice ), lze posílat pomocí tlačítka "Přidat útok se šlechticem" . Tato funkce je Vám nabídnuta v případě, že máte ve vesnici víc jak 1 šlechtice. Pokud tuto funkci chcete využít, objeví se Vám následující tabulka:

Vláček šlechticů - pro zvětšení klikněte na náhled

Nyní již jen volíte jaké jednotky pošlete jako doprovod.Nejprve se Vám objeví 1 útok, pro přidání dalšího útoku klikni tě na " Přidat útok se šlechticem", maximum útoků je 5. Jak-mile máte vše vybrané, stačí kliknout na poslat útok, útoky se Vám pošlou v co nejmenším možném rozestupu ( 100 ms ).

Zajímavosti

Jakmile je na světě nastavena ztráta oddanosti šlechticem 20-35, teoreticky je možný účinek vláčku 3 šlechticů. Je to však velice vzácné, a proto je to vnímáno většinou negativně ve chvíli, kdy se v delším vláčku šlechticů vzájemně ničí útoky. Tato možnost dobytí vesnice na 3 šlechtice je způsobena tím, že za 3 šlechtice je možné získat až snížení oddanosti 105.

Za dobytí určitého počtu vesnic je možné získat ocenění Dobytí:
Dřevo- 5
Bronz- 50
Stříbro- 500
Zlato- 1000

Za dobytí určitého počtu rezervovaných vesnic je možné získat ocenění Úspěšné rezervace:
Dřevo- 5
Bronz- 25
Stříbro- 50
Zlato- 100

Za dobytí vlastní vesnice je možné získat ocenění Dobytí sebe sama.

Pakliže šlechtic sníží oddanost na 0 ( dojde tím také k dobytí vesnice ), získává hráč ocenění Šťastlivec.

Pokud šlechtic sníží oddanost na 1, získává hráč ocenění Smolař.