Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Charakteristika


Classic je obecné označení pro speciální světy různých jazykových verzí DK.
Tyto světy jsou často placené nebo mají určitý hráčský limit, do jehož naplnění se mohou přihlásit hráči i bez prémiového účtu. Svět je předem otevřen na určitou dobu, po jejím uplynutí se spouští další kolo. Po určité době od startu světa se do něj již nemohou přihlásit ani hráči s prémiovým účtem.
Vítězí kmen s největším počtem bodů.

Účel


Základním účelem existence těchto speciálních světů je vytvoření zcela jedinečného prostředí pro ty nejkvalitnější hráče. Je samozřejmé, že největší zájem o hru na takovémto světě mají právě nejlepší hráči, a proto jsou tyto světy nakonec nejvíce hrány právě jimi.
Světy typu Classic jsou lákavé zejména svým zcela unikátním nastavením, které se na obvyklých světech nevyskytuje a díky své délce jej nemůžeme nalézt ani na speed serverech. Hráčský limit nebo placenost zajišťuje, že se zúčastní převážně lidé, kteří mají zájem hrát kvalitně a pokusit se o útok na konečné vítězství.

Nastavení


Nejdůležitějším prvkem nastavení je zejména rychlost hry. Ta se pohybuje v hodnotách 3-5. Tyto rychlosti na běžných světech nejsou povoleny, jedná se o nejčastější důvod, proč se hráči na tyto světy přihlašují. Tato rychlost umožňuje dohrát svět v poměrně krátké době ( obvykle kolem 6-12 měsíců ).
Dále je poměrně významná rychlost jednotek. Ta je nejčastěji 0-5-1, občas se však vyskytuje i nižší, což vede k výsledné rychlost jednotek 1 ( rychlost jednotek je tedy stejná jako na normálních světech s rychlostí 1 a rychlostí jednotek 1 ).
Bourání budov je obvykle aktivní.
Na světech typu Classic je téměř vždy nastavován vícestupňový výzkum, což vede k projevení rozdílů mezi hráči. Vyskytují se dokonce i desetistupňové systémy výzkumu.
Obvykle je nastaven malý limit členů kmene ( 10-20 ), často je po určité době po startu světa znemožněno opustit kmen. Vzácněji se však vyskytují i normální limity jako například 100.
Opuštěné vesnice obvykle rostou do poměrně malého počtu bodů.

Rozšíření


Světy typu Classic se vyskytují pouze na nejvýznamnějších jazykových verzích DK. Jejich přítomnost tak dostává danou jazykovou verzi DK mezi ty nejprestižnější a nejzajímavější.
Servery na svět typu Classic se vyskytují například na německé, světové, polské, brazilské, nizozemské, rumunské, portugalské a arabské jazykové verzi DK. Server pro Classicy dále můžeme nalézt jako společný pro dánskou, finskou, norskou a švédskou jazykovou verzi DK.

Český Classic


I na české jazykové verzi DK je plán do budoucna svět typu Classic spustit. Zatím však termín spuštění není znám, realizace plánu se protahuje. Již se uskutečnilo i několik jeho testů, z toho jeden veřejný.

Názvy Classiců


V souvislosti se světem typu Classic se lze na různých jazykových verzích setkat s dalšími názvy pro tento svět.
Jedním ze specifických názvů ( někde samozřejmě tyto servery nesou název Classic ) je název High performance, se kterým se lze setkat na světové verzi DK a také na serveru společném pro severské jazykové verze.
Na polské jazykové verzi DK se ujal název Special ( nebo Świat Special ).
Jak již bylo řečeno, na českých DK se tento svět ( byť zatím nezrealizovaný ) nazývá Projekt.