Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání
SurovinyDřevorubecLom na těžbu hlínyŽelezný důlSuroviny

Abyste postavili jednotky nebo budovy, potřebujete suroviny. Důležité je průběžně stavět skladiště, abyste o suroviny nepřicházeli, pokud by se vám už do vesnice nevešly. Nahoře napravo při přehledu vesnice můžete vidět, kolik surovin se do skladiště vejde a kolik jich právě máte (viz obrázek).

Náhled surovin

Jak získat suroviny?

Suroviny získáte třemi způsoby:

díky svým budovám na suroviny (Dřevorubec, Lom na těžbu hlíny, Železný důl),

Produkce surovin závisí na úrovni budov na suroviny.

Můžete je získat jako kořist při útoku na cizí vesnici (tzv. farmu).

Nebo novým způsobem: tzv. Sběr surovin (první zmínka je v listopadové epizodě InnoGames TV).

Tato funkce vám umožní posílat jednotky na sběr surovin do okolí vaší vesnice, kde mohou nalézt suroviny. Na rozdíl od běžného farmení, vaše jednotky po dobu sběru nemohou zemřít, nezapojují se do boje, ale přinesou méně surovin. Během sběru jsou jednotky nedostupné, nemůžete je zavolat zpět, použít v útoku nebo v obraně. Musíte vyčkat na jejich návrat, poté budou znovu k dispozici. K této funkci se dostanete přes nádvoří.

Scavenging.jpg

Můžete odemknout různé možnosti sběru s odlišným časem a odlišnou efektivitou. Doba sběru se odvíjí od složení a počtu poslaných jednotek.

Pokud své jednotky pošlete na sběr, zobrazí se vám přehled s informací o čase návratu. Po návratu obdržíte oznámení o počtu přinesených surovin. Suroviny vždy získávají rovnoměrně, nedá se tedy upřednostnit jeden typ suroviny.

Sber surov.jpg