Z Tribalwars Wiki CZ
Verze z 7. 10. 2015, 19:53, kterou vytvořil Tantalena (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „MikroClassic je druh speed kola typický pro české DK. Jedná se o extrémně pomalý speed (na poměry ostatních speed kol), který má…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

MikroClassic je druh speed kola typický pro české DK. Jedná se o extrémně pomalý speed (na poměry ostatních speed kol), který má za úkol přiblížit se Classic serverům. Jeho rychlost se pohybuje v rozmezí 15-45. Délka je zpravidla 10-16 hodin. Lze jej považovat za mezikrok v rozdělení typů serverů dle rychlosti (klasický svět - Classic - MikroClassic - běžná speed kola).
V přepočtu na rychlost 400 je délka MikroClassiců standardně kolem 60-90 minut, je však nutné počítat s tím, že se méně projeví krátké prodlevy během hry. Tato relativní krátká délka však znamená, že aby se na speed kole stačilo něco dít, je velmi často zvolena rozestavěná vesnice na levelu 3-5. Výsledný speed je poté lépe hratelný a zábavnější.

Podobná speed kola

MikroClassic byl inspirován speed kolem zvaným MiniClassic, jež se vzácně vyskytuje na ruské jazykové verzi DK. Tento speed trvá 1-3 týdny a má rychlost 3-10. Hraje se většinou podobně jako běžný svět nebo Classic od 26 bodů.
Na českých DK se velice vzácně objevují Blesky délky 6-24 hodin s rychlostí 50-150. Tyto speedy jsou délkou i relativní délkou (přepočítanou na určitou rychlost) často MikroClassicům podobné, avšak z definice (rychlost MikroClassiců je nižší než 50) se mezi ně neřadí. Herní styl hráčů a nastavení se často od MikroClassiců příliš neliší.
Pro některé cizí jazykové verze DK jsou typická několikadenní až týdenní speed kola s rychlostí 30-120.

Oblíbenost

Mezi tradičními speedaři jsou považována pomalá speed kola, a zvláště pak MikroClassicy, za nejneoblíbenější a nejnudnější.
Mohou však fungovat jako pohodový server hraný paralelně s běžnými světy, neboť oproti běžným speedům nezabírá tolik času; pro hráče tedy není problém věnovat se v danou dobu i účtům na klasických světech. MikroClassic je velmi oddychový a nevyžaduje nepřetržitou pozornost, je možné si během něj udělat přestávku i na jiné osobní potřeby.
Pomalost stírá rozdíly mezi hráči s pomocníkem rabování, se skripty, s prémiovým účtem a bez ničeho z předešlých věcí - podobně jako na světech, kde lze rovněž bez problémů farmit ručně z více vesnic, stíhat ražbu mincí atd.
I to z MikroClassicu činí ideální typ speed kola pro hráče, kteří s jejich hrou teprve začínají a nejsou zvyklí na vysokou rychlost.