Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Pokud se přihlásíte do světa, který už je spuštěn nějakou dobu, je doporučeno změnit Vaši strategii. Stejně je však doporučeno rozšiřovat budovy na suroviny, abyste mohli rychle vystavět vesnici. Ale také budete muset rychle začít stavět obranu vesnice. Je doporučeno postavit Opevnění a Skrýš a také rekrutovat pár jednotek. Napsat útočníkovi také často pomáhá. Vždy je dobré využít vojáků a krást suroviny z ostatních vesnic. Vydrancované suroviny pomohou k rychlejšímu růstu.


Nyní Vám ukážeme největší rozdíly obvyklého začátku:

Nesoustřeďujte se příliš na vytvoření prvního šlechtice. Získat co nejrychleji druhou vesnici, zní logicky, ale to Vám nepomůže, pokud nebudete schopni ochránit Vaše vesnice. Pokud se soustředíte pouze na šlechtice, budete snadným terčem a také velmi oblíbeným. Vetší hráči se rádi zmocní vesnice, která už je připravena vytvářet vlastní šlechtice. Postupem času, když už na Vás začnou útočit, je už příliš pozdě.

Jediná strategie proti tomuto je obrana. To znamená vytvořit hodně šermířů a kopiníků. Pokud vytvoříte dostatečně jednotek, jste velmi drahým terčem a oni si většinou najdou slabší terč. I morálka pomáhá, pokud Vás napadnou větší hráči. Velký hráč ztratí kolem 70% síly jeho útoku právě díky morálce.

Správná obrana stojí spoustu času, ale vyplatí se i později ve hře. Až budete mít dobrou obranu (asi tak 1200 kopiníků, 1200 šermířů), můžete začít přemýšlet o šlechtici.