Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

FAQSpeed FAQPrémium FAQ

Tato stránka by měla sloužit k zodpovězení vašich základních otázek ohledně speedu. Pokud zde odpověď na svou otázku nenajdete, kontaktujte support nebo speed tým.


Co to je speed kolo?

Speed kolo neboli speed (také nazývaný SDS kolo) je upravená verze hry, která běží mnohonásobně rychleji než normální hra a také je mnohem kratší. U speedů délky 6 a více hodin je za vítězství zpravidla udělována odměna v podobě prémiových bodů.


Proč se někdy mohu přihlásit na speed zdarma a jindy je potřeba prémiový účet?

Je to způsobeno tím, že každý speed má tzv. hráčský limit. Hráčský limit určuje, kolik herních účtů se může na daný speed přihlásit, aniž by museli mít pro speed server aktivovaný prémiový účet. Na českých speed kolech má hodnotu 50 pro speed kola kratší než 6 hodin a 100 pro speedy délky 6 a více hodin.


Jak dlouho speedy trvají?

Většinou se délka speed kol pohybuje mezi 10 minutami a 3 dny. Nejdelší speed v historii českých DK byl Maximum endurance, jenž trval 30 dní. Naopak nejkratší speed kolo s délkou, která byla předem zamýšlena, trvalo 5 minut.


Proč jsou mezi speedy přestávky 20 minut?

Přestávky mezi speed koly mají za standardních podmínek délku 20 minut. Je to ideální doba pro krátký odpočinek mezi po sobě následujícími speedy, což je užitečné pro hráče hrající více speed kol po sobě bezprostředně následujících. Desetiminutové speedy mají nejčastěji přestávku 3 minuty před speedem a 2 minuty po něm. Méně časté jsou desetiminutové přestávky mezi speedy.


Co je to denní bonus?

Denní bonus je speciální případ nočního bonusu. Oproti nočnímu bonusu je nastavován zpravidla do denní části speedu a snižuje sílu bránících se jednotek.


Je nějaký rozdíl mezi pravidly hry na českých speedech a světech?

Ano, je. Podrobnosti naleznete ZDE.
Největší rozdíl je v tom, že na speed kolech je povoleno menší množství skriptů než na světech.


Jaké jsou výhody hry na speed kolech?

Nejpodstatnější výhodou speedů je jejich rychlost. Hra má velmi rychlý vývoj a umožňuje mnoho zvratů. Výhry lze dosáhnout za několik minut či hodin oproti mnoha letem hraní na klasických světech. Další výhodou je možnost vyhrát prémiové body. Ta funguje na všech českých speed kolech délky 6 a více hodin. V neposlední řadě je velice významná i rozmanitost speedů.


Které prémiové funkce si lze zaplatit na speed kolech?

Česká speed kola nabízí pouze zaplacení prémiového účtu. Důvodem je, že vlivem pomocníka rabování nebo správce účtu by jejich vlastníci měli příliš velkou výhodu nad hráči, kteří nepoužívají prémiové funkce nebo by měli pouze prémiový účet.


Jsou něčím české speedy zajímavé oproti speedům na cizích DK?

Český speed server nabízí druhově nejpestřejší program speedů. CAT vs. Bash, BashBlesk, Železná pevnost, Tantaller, Nulaller, Ladyller, Pevnost, Capture the Flag, některé speciální druhy Blesků, Bashů a CATů, speed kola kratší než 60 minut, to všechno se ve své podobě nevyskytuje nikde jinde.
Pro české speedy je dále typické, že zde pravidla zakazují více věcí než na jakémkoli jiném speed serveru.


Co je to speciální týden?

Speciální týdny jsou týdenní bloky speedů vyhlašované speed týmem nebo lidmi podílejícími se na navrhování speed kol. Každý speciální týden má svůj název a o celém takovém týdnu pak platí, že speedy v něm mají určitou vlastnost nebo vlastnosti, které běžně nejsou úplně obvyklé ( například farm limit nebo skutečnost, že většina speedů jsou Bashe a CATy ).


Archiv speciálních týdnů naleznete ZDE


Jaká nastavení nejsou povolena na českých speedech?

Na českých speedech neexistuje několik nastavení, která jsou přitom teoreticky nastavitelná a některá z nich se i běžně uplatňuji na normálních světech.
Konkrétně se jedná o: Rychlost větší než 400, rychlost jednotek větší než 1, více než 100 opuštěných vesnic na hráče, hráčský limit nad 50 pro speedy kratší než 6 hodin a nad 100 pro speedy délky 6 a více hodin, zástup v dovolené a paladin s předměty.


Mohu dát návrh na nastavení speedu?

Samozřejmě, každý hráč smí navrhnout neomezený počet nastavení vytvořením tématu v příslušné části speed sekce DK fóra. Není však žádná záruka, že Vámi navržené speedy budou nastaveny.


Jak velké časové nároky na hráče speedy kladou?

Záleží na rychlosti a délce speedu. Krátké speedy neumožňují sebemenší časové ztráty hráčů. Je třeba na nich být neustále aktivní, proto se doporučuje tělesné potřeby přesunout na dobu mimo jejich průběh. U speed kol délky 2-6 hodin, která jsou nejčastější, je největší aktivita nutná zejména po skončení začátečnické ochrany na konci speedu. Naopak relativní klid je přibližně ve dvou třetinách hry, kdy se hráči připravují na závěrečný vojenský nápor.


Čím se zabývá speed tým?

Speed tým se skládá ze speed administrátora a jeho zástupce. Speed admin a jeho zástupce se starají o nastavování speed kol a kontrolují dodržování pravidel na speed serveru.


Kde najdu speedy, které proběhly, probíhají nebo proběhnou?

Stránka se speedy se nachází uprostřed horní lišty DK. Nabízí 3 přehledy: Ukončená speed kola Právě probíhající speed kolo Plánovaná speed kola


Může probíhat více speed kol najednou?

Na českých speed kolech to není možné. Platí, že v jednu chvíli může běžet jen tolik speedů, kolik má která jazyková verze DK speed serverů ( na každém jeden speed ). České DK mají jen 1 speed server, proto zde může probíhat v jednu chvíli jen 1 speed kolo.


Kdy mi přijdou vyhrané prémiové body?

Odměna za výhru na speedu přichází do 14 dní od konce speed kola, za které má přijít. V případě, že se tak nestane, jediný možný prostředek, jak se PB domoci, je kontaktovat support.


Jaká je nejvyšší obvykle udělovaná odměna za vítěství?

Největší výhra, která není součástí nějakých turnajů či soutěží, je 1000 PB. Tu dostane jednotlivec nebo je rozdělena mezi členy vítězného kmene. Existuje na speed kolech délky 30 a více dní, ta jsou ale velmi vzácná.


Smím hrát speed s kamarádem na jednom účtu?

Ne, speedy může hrát vždy jen jeden člověk za jeden účet.


Je možné hrát na jedné IP se sourozencem, když budeme mít každý vlastní účet?

Ne, na speedech platí přísný zákaz sdílení IP adresy.


Mohu na speedech používat vlastní skripty?

Každý skript musí být schválen týmem Divokých Kmenů, často takové skripty schvaluje Administrátor hry (Kozmicz), proto vždy musíte napsat na Support pomocí ticketu a požádat o schválení skriptu.