Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

FAQSpeed FAQPrémium FAQ


Tato stránka slouží k zodpovězení vašich základnách otázek ohledně hry. Pokud zde svou odpověď nenajdete, tak zkuste hledat dané téma přímo (pomocí okénka vlevo nahoře) nebo případně kontaktujte Support.


Zapomněl/a jsem heslo. Co mám dělat?

Na hlavní stránce klikni na Zapomenuté/změněné heslo (pod přihlášením), vyplň přihlašovací nick a e-mail, který jsi při registraci zadával/a a na e-mail Ti přijde heslo nové.


Chci si změnit heslo, jak?

Nastavení -> účet -> změna hesla.


Chci si zrušit účet na jednom světě. Zůstane mi na jiném?

Ano. Pokud zrušíš účet na jednom světě, na druhém ti zůstane.


Kdy bude nový svět?

Na tuto otázku nezná žádný člen DK týmu odpověď, dokud není oficiálně zveřejněno nastavení nového světa včetně jeho data spuštění. Nastavení i čas spuštění určuje firma InnoGames.


Co to je Support? Jak jej mohu kontaktovat?

a) Support má za úkol odpovídat na dotazy, přijímat Tvé podezření na porušení pravidel a dávat pozor, aby se pravidla neporušovala.


b) Support tým můžete kontaktovat přes nastavení -> Dotaz na Support

Dole vlevo mezi nabídkou nápověda a přátelé.

Na přihlašovací stránce Divokých kmenů nahoře.


Jaký dodat supportu důkaz?

Nejlepší důkaz je obrázek z displeje, zkopírovaný obraz, tzv. printscreen, též screenshoot. V PC ho vytvoříte zmáčknutím této klávesy:

Ctrl1.jpg


V mobilu uděláte tzv. snímek obrazovky:

Ctrl2.jpg


Pak obrázek vložíte přímo nahráním z počítače nebo mobilu, nebo ho uložíte na nějaký server a odkaz zkopírujete do ticketu. Další možností je použití stránek, které jedním kliknutím printscreen nahrají a rovnou i u nich uloží, např. CTRLV.CZ , kde postupujete dle pokynů na displeji(obrazovce).

Ctrl3.jpg


Co je to Prémiový účet ?

Prémiový účet je placené vylepšení hry, které přináší mnoho herních výhod, např. snadné překlikávání mezi vesnicemi, možnost nastavit si profilový obrázek, kmenový obrázek a mnoho dalších. Je možné jej i bezplatně získat nebo vyhrát v soutěžích či jako odměnu při vítězství na světech nebo speed kolech.


Co je Speed kolo ?

Speed kolo je speciální svět, který je omezený časovým limitem pro hru. Může trvat jen několik hodin až několik týdnů. Na těchto světech je zvýšená rychlost. Rychlost je určována podle délky kola. Hráči, kteří se na speed kolo nedostanou v první 100, musí použít Prémiové body. Výhrou speed kola získáte prémiové body nebo věcné dary od sponzorů.


Kolik mohu mít Paladinů?

Maximálně lze mít až 10 paladinů.


Na jak dlouho jsem chráněn před útoky?

Pokud zrovna začneš hrát, máš začátečnickou ochranu, která trvá podle nastavení světa, které najdeš na hlavní stránce hry -> Info o světech -> Nastavení světa.

Další součástí ochrany menších hráčů je stanovení poměru mezi obráncem a útočníkem pro určitý počet dní nověji registrovaného hráče. Toto nastavení neplatí pro všechny světy.


Může nás hrát více na jedné IP adrese?

Ano, pokud zapíšete Vaše jména do sdílení internetového spojení. Dostanete se tam přes nastavení -> Sdílení internetového spojení.


Co to je Bonusová vesnice?

To je automaticky vygenerovaná vesnice, která má nějaké vylepšení. Například o 3 % větší produkce všech surovin.


Co to je Vesnice barbarů?

Vesnice barbarů je opuštěná vesnice. Může vzniknout buď automaticky na začátku hry, nebo když nějaký hráč zruší účet, popřípadě mu Support za porušení pravidel nějaké vesnice odebere. Ve vesnici barbarů se běžně jednotky neprodukují, ale pokud tam již po bývalém majiteli nějaké jsou, zůstanou tam, stejně jako ty, co tam byly poslány na podporu. Rekrutace zadané původním majitelem vesnice se dokončují i po jejím zbarbaření.


Jak si mohu postavit vojáky?

K postavení vojáků potřebuješ kasárna. Ty jdou postavit, jakmile tvá hlavní budova dosáhne levelu 3. Jakmile postavíš kasárnu, můžeš produkovat pouze základní vojenskou jednotku - kopiníka. Aby si mohl postavit lepší vojáky, musíš je vyzkoumat v kovárně. Další "běžné" typy vojenských jednotek lze vyrobit ve stáji a dílně.


Jak si mohu přejmenovat paladina?

Na přejmenování paladina musíte samotného paladina vlastnit. Přejmenovat ho lze v soše.


Jak si mohu přejmenovat vesnici?

Musíte najet na hlavní budovu. Úplně dole máte kolonku pro přejmenování vesnice.


Co to je Noční bonus?

Noční bonus je faktor zvyšující účinnost bránících se vojsk v bitvách probíhajících v určitém čase. Časté je nastavení nočního bonusu o hodnotě 100 % (tj. bránící jednotky během něj mají dvojnásobnou sílu) v čase 0:00-8:00.


Jak vstoupím do kmene nebo založím kmen?

a) Založit kmen jde již při prvním přihlášení, nejsou dány podmínky pro založení kmene. Pro založení musíte vyplnit název kmene a TAG kmene.

b) Pokud chcete do kmene vstoupit, musíte obdržet pozvánku. Pokud chcete pozvánku přijmout, klikněte na položku Kmen a příslušnou pozvánku přijměte.


Kdy končí server?

Svět končí podle podmínek vítězstvív nastavení světa. K dispozici jsou tyto podmínky:


Body / vesnice

Kmen musí pro vítězství dosáhnout určitého počtu bodů, vesnic, případně obojího. Stanovené počty poté musí držet určitou dobu, poté je svět ukončen.


Dominance

Hranice splnění podmínky je zpravidla 80 % aktivních vesnic (počet procent se ale může lišit). Kmen musí toto procento aktivních vesnic držet určitou dobu, pokud se mu to podaří, svět je ukončen.


Tajemství

Chcete-li vyhrát hru, musí mít kmen kompletní sadu Tajemství. To znamená, že nemusíte držet všechna Tajemství na mapě, ale pouze musíte vlastnit od každého vynálezu nebo objevu alespoň jeden kus. Poté, co kmen získá kontrolu nad kompletní sadou, začíná vítězný odpočet.


Runové války

V určitém okamžiku se na mapě objeví mystické runové vesnice, které budou čekat na své dobytí. Ovládnutí těchto runových vesnic bude klíčem k vítězství na světe.

Kmen, který dokáže obsadit a udržet 60 % runových vesnic na každém kontinentu po dobu 14 dní, získá sílu runových kamenů a bude prohlášen za vítěze světa.


Velké obléhání

Kmeny světa bojují o části jednoho velkého města. Body vlivu jsou uděleny kmenům za každý městský okrsek, který vlastní v určitý čas. Každá městská čtvrť uděluje body v jiný čas. Vyhrává kmen, který má nejvíce bodů vlivu.


Zůstanou paladinovi zkušenosti potom, co padne v boji?

Ano, zůstanou.


Když někomu pošlu podporu, jak ji stáhnu zpět do mojí vesnice?

Nádvoří -> Vojenské jednotky -> a vyberete si, které jednotky chcete stáhnou.


Co je to SIP?

Po dobu sdílení internetového připojení a ještě 24 hodin poté, není dovoleno jakékoliv vzájemné působení mezi účty. Hráči, kteří mají společné SIP, musí počkat minimálně 3 týdny před útočením, podporováním, či posíláním surovin na stejného hráče. To znamená, že až po uplynutí 3 týdnů od POSLEDNÍHO vykonaného příkazu z jednoho účtu, může jiný hráč na stejném SIP podpořit, zaútočit či poslat suroviny na toho samého hráče, nebo cíl. Je stále zakázané koordinovat akce z účtů na společném připojení ve stejnou dobu. Vždy musí uplynout čekací doba 3 týdnů před jakýmkoliv příkazem z různých účtů na společném SIP. Toto neovlivňuje zástup v dovolené, protože ten je myšlený jako dočasný a zastupované účty mohou být přenesené na jiné připojení. Pravidelné sdílení připojení musí být nahlášeno (Nastavení -> Sdílení internetového spojení) Na Speed serverech (SDS) je sdílení internetového připojení vyloučeno. Je povoleno hrát pouze s jedním účtem z jednoho internetového připojení. Přesné vysvětlení: Toto pravidlo platí pro všechny, kteří sdílí počítač nebo síť (společná IP) s jedním nebo více hráči. Sdílená síť může být v domácnosti, práci, ve škole, nebo podobně (vždy v rámci jedné IP adresy). Všichni hráči, kteří vědomě pravidelně sdílí internetové připojení (častěji jak 3 dny v týdnu), se musí navzájem zapsat v “Nastavení” -> “Sdílení internetového spojení”