Správce jednotek

Z Tribalwars Wiki CZ
Jump to navigation
Správce účtuSprávce vesniceSprávce jednotekSprávce tržištěSprávce zásobPomocník rabováníZvýšení produkce surovin


Základní informace

Správce jednotek ti umožňuje automatické cvičení jednotek zvolením počtu jednotek, které chceš vycvičit v každé vesnici. Jakmile jsou dostupné požadované suroviny, automaticky se začne výcvik.

Můžeš zadat počet jednotek do každé vesnice zvlášť, nebo můžeš ukládat šablony pro pozdější použití a použít je později.


Použití správce jednotek na cvičení jednotek

M 5.png

V panelu "Spravovat vesnice" které mají být dohromady vycvičené v jedné vesnici, udáme nastavením jednotek v šabloně, která se nachází nad správou vesnic. Můžeš také nastavit vyrovnávací paměť, na uchování rezervy surovin míst pro obyvatele. Když budete spokojeni s nastavením, v panelu pro vesnice pod potvrzovacím políčkem pro všechny vesnice, klikněte na tlačítko Uložit, čímž se začne cvičení nových jednotek.

Pokud jste vytvořili šablonu (viz níže), můžete použít toto nastavení pro všechny vesnice bez opětovného zadávání. V horním panelu ("Správce vojsk") vyberte vytvořenou šablonu a poté vesnici, pro něž má být tato šablona aktivní. Klikněte na Uložit na aktivaci šablony pro vybrané vesnice.

Trvá několik minut, než se začne výcvik nových jednotek, pokud máte požadované suroviny a místa pro obyvatele.

Vyrovnávací paměť

M 6.png

Vyrovnávací paměť (VP) můžete použít k určení, kolik místa pro obyvatele a surovin Vám po zadání šablony pro výcvik jednotek má zůstat. Například, pokud nastavíte populační VP na 100, šablona vypne výcvik jednotek, když zůstane 100 volných míst pro obyvatele.


Tvorba a úprava vlastních šablon

Pro úpravu nebo vytvoření šablony klikněte na správu šablon v horní části okna. Otevře se Vám nové okno, kde můžete upravovat a vytvářet šablony.

M 5.png

Tvorba nové šablony

Vypište požadovaný počet jednotek do polí pod obrázky jednotek a Pojmenuj šablonu. Pak klikněte na vytvořit šablonu pro uložení nastavení šablony, které jste udali. Můžete také nastavit vyrovnávací paměť pro vytvářenou šablonu.

Úprava vytvořené šablony

Na úpravu vytvořené šablony klikněte na zelené tlačítko Upravit - vedle názvu šablony, kterou si přejete upravovat. Objeví se nastavení šablony, které můžete libovolně měnit. Vypište počet jednotek a nastavte si vyrovnávací paměť a klikněte na "Uložit".

Použití šablon pro vesnice

Poté, co jsme si vytvořili šablonu, můžeme ji použít na vesnici, v níž potřebujeme cvičit jednotky. To lze provést z okna Správce jednotek.

M 5.png

V horním panelu (Správce vojsk) vyberte šablonu ze seznamu, kterou chcete použít. Pak zaškrtněte vesnice, pro které má být šablona použita a klikněte na tlačítko Uložit pro aktivování šablony pro vybrané vesnice.


Mazání šablon

Pro vymazání šablony zaškrtněte políčko (vedle názvu šablony) a klikněte na tlačítko "Vymazat".


Tvorba nové šablony

Pro vytvoření nové šablony klikni na tlačítko Nová šablona pod sekcí Upravovat šablony. Měla by se napravo objevit nová sekce.

K šabloně můžeš připojit popis pro lepší orientaci v budoucnu.

Jakmile si zadal požadované kombinace jednotek, klikni na tlačítko Uložit k přidání nové šablony.


Úprava a smazání šablony

Pokud potřebuješ šablonu změnit, ať už popis nebo kombinaci jednotek, klikni na popis šablony pod sekcí Upravovat šablonu.

Pokud upřednostňujete smazání šablony a vytvoření šablony nové, klikni na červený křížek napravo od popisu šablony.