Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Charakteristika


CAT vs. Bash je druh speed kola, ve kterém se vítězem stává hráč, který jako první plně dostaví svou vesnici. V případě, že se mu to nepodaří během stanovené délky speed kola, vítězí hráč s největším off, případně OD rankem.

Nastavení


Nastavení tohoto speed kola v sobě kombinuje nastavení speed kol typu CAT a Bash.
Asi nejdůležitější je v nastavení skutečnost, že tato speed kola mají obvykle délku 6 hodin. Výjimečně se vyskytuje délka 8 hodin, Mini CAT vs. Bash, tedy CAT vs. Bash délky nižší než 6 hodin, se nevyskytuje.
Nejčastější rychlosti jsou 250, 300, 350 a 400- záleží především na zbytku nastavení a délce speed kola.
Rychlost jednotek je 0,5-1. Častější jsou spíše nižší rychlosti než 1, aby hráči měli možnost uhýbat přicházejícím útokům.
Dalším prvkem, který výrazně ovlivňuje průběh speed kola, je počet a rychlost růstu barbarských a bonusových vesnic, jelikož zejména v prvních hodinách speedu se jedná o primární zdroj surovin pro všechny hráče. Pakliže je málo opuštěných vesnic, hráči jsou nuceni více útočit na sebe navzájem. To vede k pomalému získávání surovin a ztrátám vojska při útocích či obraně.
Velmi časté je nastavení farm limitu. Na takových speed kolech pak většina hráčů hraje útočně. Nejčastější jsou farm limity 100, 150 a 200.
Na speed kolech typu CAT vs. Bash nelze zabírat vesnice.

Taktika


Jak již bylo řečeno, základem taktiky, zejména pak v případě nastavení farm limitu, je útočná hra.
V případě, že na speed kole není farm limit nastaven, je teoreticky možné hrát obranně, avšak jelikož se obrana stavěná jen v kasárnách staví pomaleji než útok, který se staví i v jiných budovách, hrozí vysoké riziko, že je obranář nakonec zničen.
Důležité je především neustálé farmení surovin z okolních vesnic, v první části hry zejména těch opuštěných.
Stejně jako u speed kol typu CAT, i zde hrají podstatnou roli katapulty. Jejich stavba je velmi důležitá pro zničení vysokých stupňů budov ve vesnicích největších hráčů- dojde tak k prodloužení délky speed kola a zvyšují se šance menších hráčů a hráčů, kteří se snaží vyhrát svým off nebo OD rankem v případě, že nikdo svou vesnici do konce speed kola nedostaví.

Rozšíření a nastavovanost


Speed kola typu CAT vs. Bash se vyskytují pouze na české jazykové verzi DK.
I zde jsou však tyto speedy nastavovány poměrně vzácně- obvykle 2-3x za měsíc. O mnoho častější jsou speed kola typu CAT a Bash. Na speed kolech typu CAT vs. Bash obvykle hráči vyhrávají dostavěním své vesnice.

Náhled CAT v Bash

Cat vs bash.png