Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Obranné jednotky

Obranné jednotky ve vaší vesnici slouží jako protivníci pro soupeřovo útočné vojsko. Tyto jednotky jsou vhodné pouze pro obranu (Mají slabý útok a také jsou poměrně pomalé). Čím více obranných jednotek máte, tím menší budou vaše ztráty při útoku protihráče. Mějte na paměti, že každá jednotka je dobrá proti jiné útočné jednotce(viz. obranné jednotky)


Útočné jednotky

Útočné jednotky ve vaší vesnici slouží jako protivníci pro soupeřovo obranné vojsko. Tyto jednotky jsou vhodné pouze pro útok. Čím více útočných jednotek máte, tím menší budou vaše ztráty při útoku na protihráče. Mějte na paměti, že každá jednotka je dobrá proti jiné obranné jednotce.(viz. útočné jednotky)


Útoky

pro zvětšení klikněte na obrázek

Za předpokladu, že už máte ve vesnici nějaké vlastní vojsko (s vojskem, které vám někdo poslal jako podporu, pohybovat nemůžete), máte možnost začít útočit na ostatní hráče, popřípadě na barbarské vesnice. Útočí se tím způsobem, že si na mapě kliknete na vesnici své "oběti" a ve výběru vyberete poslat jednotky. V následující tabulce si vyberete jednotky, které chcete poslat a také jejich množství. Myslete však na to, že většina vesnic protihráčů bude obsahovat nějaké obranné jednotky, a proto je lepší si vždy vesnici nejprve vyšpehovat, nebo poslat dostatečně velký útok dle svého uvážení.


Poměr / Limit / Morálka

Tyto údaje nejsou konstantní, jsou na každém světě jiné. Najdete je v nastavení světa.

Na klasickém světě je v nastavení uveden poměr mezi útočníkem a obráncem. Pokud je aktivní, tak někteří hráči na sebe nemohou útočit, protože mají velký rozdíl v bodech. Toto opatření chrání malé hráče před velkými.

Na Casual světech je mezi hráči tzv. limit, ten funguje stejně jako poměr, a slouží k tomu, aby hráči byli ochráněni před útoky silnějších hráčů a umožňuje téměř nerušenou stavbu vesnic. Výrazně snižuje počet nepřátel. Z toto důvodu jsou casual světy klidnější a vhodné i pro méně aktivní hráče.

Morálka je procentuální výhoda či nevýhoda útočníka/obránce při útoku. Je závislá buďto na čase, nebo na bodech.

Fake limit je limit kolik nejméně jednotek je možno poslat v útoku (používá se pro zmatení hráče na kterého se útočí).

Začátečnická ochrana je absolutní zákaz útočení na hráče pod ochranou, obvykle se jedná o pár dní. Daný hráč ale útočit může.


Příkazové ikony dle počtu jednotek v útoku

pro zvětšení klikněte na obrázek


pro zvětšení klikněte na obrázek

S verzí 8.19 se do hry dostávají ikony, jež urychlují rozeznání typu útoku v závislosti na počtu jednotek.
• Útoky, ve kterých je méně než 1 000 vojáků, jsou zobrazeny šedou/klasickou ikonou (sekera).
• Útoky, ve kterých je v rozmezí 1 000 - 5 000 vojáků, jsou zobrazeny oranžovou ikonou (sekera).
• Útoky, ve kterých je více než 5 000 vojáků, jsou zobrazeny červenou ikonou (sekera).
• Útoky, ve kterých pochoduje Paladin nebo Šlechtic, jsou dodatečně označeny ikonou dané jednotky.

Ikony se taktéž zobrazují v oznámeních.


Podpora

pro zvětšení klikněte na obrázek

Pokud se stane, že na vašeho soukmenovce nebo kamaráda jdou útoky od jiných hráčů, máte možnost ho "podpořit", a poslat mu svoji obrannou armádu, aby měl větší šanci se ubránit. V takovém případě stačí na mapě kliknout na jeho vesnici a potvrdit tlačítko "Poslat jednotky", ale místo zaútočit vyberete podpořit.

Pokud pošlete s obrannými jednotkami také paladina, půjdou všechny jednotky stejně rychle jako paladin a bude využit paladinův bonus, který ještě zvýší intenzitu obrany.

Když už hráč vaše jednotky nepotřebuje, může je buď on poslat zpět, nebo si je můžete z jeho vesnice stáhnout zpět do své vesnice.


Příchozí jednotky

Příchozí jednotky jsou vidět pravé horní části. Útok je zobrazen jako 2 zkřížené meče, obrana jako 1 silný meč. S prémiovým účtem můžete na tuto ikonku kliknout, a v Náhledech je přímo skupina Příchod, ukazující jednotky podrobně. Více informací najdete zde: Výhody prémiového účtu


Filtrování pomocí příkazových ikon

Rozšířen přehled filtrů pro prémiový účet, umožňující filtrování pomocí příkazových ikon. 8.23reportfilter.png


Vyjímečné případy

Ve zvláštních případech je ve hře tzv. mír. Jedná se obvykle o období svátků. Například: Vánoční mír, Silvestrovský mír, a pod.

V té době nejde poslat útok buďto vůbec, nebo útoky, které přijdou v tomto termínu, budou proměněny na návštěvu, nezpůsobí žádné škody a nezískají žádnou kořist.

Mír se týká všech útoků na vesnice jiných hráčů, na barbarské, bonusové a opuštěné vesnice. Vánoční a Silvestrovský mír je aktivní na všech světech, vyjma Speed serveru.​

Přesné datum a čas je vyhlášeno pomocí hlavního fora hry a zpráv ve hře od týmu.

V této době je možno posílat jednotky na tzv. sběr surovin.

Zabrání vesnice

Při zabrání vesnice, se v okamžiku dobytí, všechno vojsko z vesnice ztratí. Nejen že padnou vojáci ve vesnici, ale původní majitel vesnice přijde o všechny vojáky z tého dobyté vesnice, které jsou na cestách, i o jednotky na podporách v jiných vesnicích.