Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

KmenVstup do kmeneZaložení kmenePozvání do kmene a propuštění hráčeOpuštění kmeneRozpuštění kmeneDiplomacieKmenové válkyFórum kmeneKmenový profilPozice v kmenuNajít kmenKmenové schopnostiRezervační systémNeaktivní zakladatel kmeneNový náhled kmene


Diplomacy.png Diplomacie (Diplomat)

pro zvětšení klikněte na náhled

Diplomacie je podstatná a zajímavá součást hry. Každý kmen by měl mít alespoň jednoho diplomata. Diplomat kmenu domlouvá s jinými kmeny spojenectví, DON (dohoda o neutočení) a případně i nepřátelství. Poté tyto kmeny označuje pro celý kmen. Označení se objeví i na mapě a to patřičnou barvou (vlastní kmen modrá, spojenec světle modrá, DoN fialová, nepřítel zářivě rudě červená a ostatní vesnice bez označení jsou tmavší červenohnědou.

Označení pouze ve vašem kmeni, nebo zapsání na profil kmene samo o sobě nic neznamená. Chcete-li uzavřít s konkrétním kmenem nějakou diplomatickou dohodu (spojenectví, DoN), musí zakladatel, diplomat či vůdce kmene kontaktovat svůj protějšek z druhého kmene a vše oboustranně ujednat, aby i druhý kmen zapsal do diplomacie a mapy váš kmen, a i jejich hráči viděli na mapě, že jste spojenci/DoN.


Jak nejlépe uzavřít diplomacii ?

Na to neexistuje stoprocentně účinný postup, ale pomocí níže uvedených rad lze vaši šanci zvýšit.

Hlavní je komunikace - pište spisovně a na úrovni. Slušně pozdravte, pište věcně a srozumitelně. Nepoužívejte slangové výrazy a zkratky. Mnozí (obzvlášť starší a zkušenější) hráči jsou na ně alergičtí a zprávou "caw, dejte s námi spojko, pls!!" si pravděpodobně uzavřete cestu k dalšímu jednání.

Uveďte důvody, proč máte o dohodu zájem, čím její uzavření prospěje jak vašemu, tak protějšímu kmeni. Dobré důvody jsou například společný nepřítel, vzájemné kamarádské vztahy a spolupráce mezi členy vašich kmenů, poloha na mapě, posílení pozice apod.

Chovejte se férově ke stávajícím spojencům. Pokud měníte spojence často, nebude vám už jiný kmen moc věřit.

Buďte trpělivý a diplomatičtí. I když se vám nepodaří nic domluvit dnes, za pár dní se může změnit situace. Snažte se neustále stále sledovat dění ve hře, jak se daří okolním kmenům, kdo s kým bojuje, kdo komu pomáhá, kdo roste, kdo se rozpadá... I zde platí, že informace jsou často rozhodující zbraní.

Zbytek je na vás a na vaší strategii. Kolik budete mít spojenců, zda mnoho, jednoho nebo klidně žádné, budete-li zásadoví nebo budete jednat podle momentálního prospěchu, zda-li uvedete své spojence (či DoN nebo i sesterské kmeny a akademie) na profilu kmenu nebo je raději utajíte, to jsou všechno možné cesty.