Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

KmenVstup do kmeneZaložení kmenePozvání do kmene a propuštění hráčeOpuštění kmeneRozpuštění kmeneDiplomacieKmenové válkyFórum kmeneKmenový profilPozice v kmenuNajít kmenKmenové schopnostiRezervační systémNeaktivní zakladatel kmeneNový náhled kmene


Fórum kmene

Fórum kmene je důležitý nástroj pro komunikaci, na kmenovém fóru se domlouváte s hráči o dalším postupu hry, o útocích či podporách, a můžete zakládat nejen témata, ale i ankety. Nebo jen můžete komunikovat s členy vašeho kmenu o čemkoliv (každý kmen má téma s volnou zábavou).

Forum Kmeny2.PNG


Forum naleznete po kliknutí na Kmen nahoře v menu a posléze na Fórum kmene (nejspodnější). Přímo se tam lze dostat přes "sluníčko" vedle záložky Kmen, které zmodrá, jsou-li na fóru nové příspěvky.

Na editaci fóra potřebuje mít právo Forum mod1.png Moderátor v interním fóru (Správce) Moderátor fóra může mazat příspěvky z fóra, přesouvat témata, nebo je uzamykat (uzamčení téma na fóru znamená, že už do něho nemohou hráči přidávat další příspěvky, to může pouze hráč s právy).

Fóra je možné sdílet též s jinými kmeny (obvykle se spojenci nebo akademiemi). Nastavit tuto možnost lze po kliknutí na odkaz Spravovat fóra dole pod fórem. K tomu je třeba mít práva nejméně Moderátora. Ten může přidávat a mazat jednotlivé sekce (na obrázku je jen jedna - "Všeobecné"), označit je pro jiné kmeny ke sdílení (kliknutím na "přidat kmeny"), přijímat sekce nabízené spojenci, a nastavovat u vlastních sekcí úroveň oprávnění.

Kmenforum.jpg


Existují tři možné úrovně oprávnění - normální, důvěryhodní hráči a skryté. Normální sekce vidí všichni, zbylé pouze hráči, kteří mají patřičná práva nastavena. Vůdci a zakladatel mají automaticky všechna. Takto je možné vytvořit například sekci pro radu kmenu. Sdílíte-li skrytou či důvěryhodnou sekci se spojencem, i v jeho kmenu se bude ukazovat jen hráčům s oprávněním pro skrytá či důvěryhodná fóra. Toho lze využít například pro koaliční radu vůdců.

Doporučená struktura fóra

Konkrétní uspořádání fóra není možné určit všeobecně. Každý kmen má jiné požadavky podle svého způsobu hry a zvyklostí hráčů. Přesto je většina kmenových fór velmi podobná. Celkový počet fór by neměl být příliš velký (to dělá forum nepřehledné).

Rada kmene

Pro radu kmene by mělo být určeno speciální skryté fórum. Toto místo slouží k diskuzím vedení kmene. Rozhodují se zde nové diplomatické vztahy a vojenské akce, jsou prodiskutováváni uchazeči o členství v kmeni. V případě, že má kmen akademii nebo sesterské kmeny, je výhodnější mít jedno společné fórum pro radu všech těchto kmenů.

Důležité

V této sekci fóra se mohou nacházet pravidla pro chování hráčů v kmeni, ankety o budoucnosti kmenu, zprávy a novinky informující o změnách ve vedení kmene, v diplomacii atd.

Návrhy

Zde se hráči mohou vyjádřit k současné situaci kmenu a navrhnout řešení. Mohou také napsat své nápady týkající se kmene.
Tato část fóra může být součástí ostatních sekcí ( tj. hráči své návrhy prezentují v sekci, která je tématicky nejbližší).

Vojenské fórum

Obvykle je toto fórum rozděleno na 2 sekce: Podpory a Útoky. Jedná se o sekce fóra sloužící k veřejné diskuzi o vojenských akcích. Akce jsou zde plánovány a v některých případech se zde mohou hráči zapisovat k jednotlivým cílovým vesnicím. Sekce "Podpory" je určena hráčům, kteří žádají o podpory soukmenovců. Měla by být dána přesná pravidla pro žádání o podporu. Vojenská část fóra by měla být sdílena s akademiemi či sesterskými kmeny. V některých případech se na tomto fóru objevují témata jednotlivých skupin spolupracujících hráčů. Hráči pak komunikují o lokálních akcích přímo ve své skupině.

Zábava

V této sekci se nachází téma, kde je možné bavit se o čemkoli, co nesouvisí s hrou, ankety a zábavné hry.

Archiv

Tato část fóra je určena pro uskladnění neaktuálních témat na fóru. Je možno vytvářet i skryté archivy.

Spojenecká fóra

Fóra, ke kterým má přístup více spojeneckých kmenů, slouží většinou jako směs zábavného a vojenského fóra.