Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

KmenVstup do kmeneZaložení kmenePozvání hráče do kmeneOpuštění kmeneRozpuštění kmeneDiplomacieKmenové válkyFórum kmeneKmenový profilPozice v kmenuNajít kmenKmenové schopnostiRezervační systémNeaktivní zakladatel kmene


Rezervační systém je nástroj mimořádného významu v kmenu. Ačkoliv i tak v kmenu často dochází k hádkám o nově zabírané vesnice, bez rezervačního systému už by si to málokterý vůdce dokázal představit. I přesto, může vůdce RS zakázat.

Rezervační systém
RS umožňuje hráčům kmene rezervovat vesnice, které míní dobýt, a tím je označit, aby se nesrazili s ostatními hráči. Vůdce kmene může nastavit parametry kmenového RS - maximální počet vesnic, které si může každý hráč nárokovat, a čas, po němž rezervace vyprší, není-li vesnice rezervujícím hráčem dobyta. A poněvadž se, jak jsem psal, ohledně rezervací vyskytuje nemálo hádek, obsahuje rezervační systém i Protokol, kde je zaznamenána historie změn v rezervacích za posledních 5 dní, což velmi usnadňuje práci kmenového soudce.


Již bylo řečeno, že RS slouží jako značící pomůcka. Neznemožní tedy ostatním útočit (potažmo ani dobýt) jiným hráčem rezervované vesnice, pouze je při odesílání útoku či podpory upozorní, že cíl je rezervován soukmenovcem. V případě, že někdo dobije vámi rezervovanou vesnici, přijde vám oznámení, že byla vaše rezervace ignorována. Záleží pak na pravidlech a zákonech vašeho kmene, jak je takový přestupek trestán.

Rezervační systém je možné sdílet se spojenci. Pak hráči vidí jak rezervace své a soukmenovců, tak i spojenců. Ovšem kmeny mohou mít každý vlastní nastavení RS, a tak se může stát, že někdo má nastaveno 10 vesnic na 5 dní a jiný klidně desetinásobek. Bohužel není vidět, jaké nastavení používají spojenci, tak se tato věc stává zajímavým prvkem spojeneckých dohod...

Rezervace v profilu
Rezervace na mapě
Přidat vesnici do rezervace může hráč v sekci Kmen - Rezervační systém zadáním jejích souřadnic. Pokud už ji nerezervuje někdo jiný, je mu připsána. Hráči s Prémiovým účtem mohou rezervovat/rušit rezervace i na mapě pomocí ikonky se zámečkem v rychlém menu. Ti také na mapě ihned vidí, které vesnice jsou rezervované - u těch se zobrazuje malý zámeček (žlutý pro vlastní rezervace a modrý pro rezervace ostatních hráčů). Nově jsou také od verze 8.20 zobrazovány rezervace vesnic přímo v profilu hráčů.