Z Tribalwars Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

KmenVstup do kmeneZaložení kmenePozvání hráče do kmeneOpuštění kmeneRozpuštění kmeneDiplomacieKmenové válkyFórum kmeneKmenový profilPozice v kmenuNajít kmenKmenové schopnostiRezervační systémNeaktivní zakladatel kmene


Kmenové války jsou funkce, díky které mají hráči lepší přehled o vedených válkách proti ostatním kmenům. Existují od verze 7.0. Po vyhlášení války mohou všichni sledovat statistiky válek, válečné body hráčů a podobně. Panel Kmenových válek můžete najít v nabídce kmenu.

Kmenové války na panelu kmenu
Kmenové války na panelu kmenu

Vyhlášení války

Vyhlásit válku jinému kmenu mohou pouze zakladatelé, vůdci a diplomaté kmenu. Navíc musí mít kmen minimálně 5 členů nebo 15 000 bodů. Jestli tyto podmínky splňujete, pak se vám pro vyhlášení války zobrazí formulář, do kterého musíte vyplnit název války, kmen, kterému válku vyhlašujete, popis války a předchozí téma fóra.

Formulář pro vyhlášení války
Formulář pro vyhlášení války

Probíhající války

V sekci Probíhající války najdete přehled všech válek vedených momentálně vaším kmenem, členové kmenu s právem diplomata zde mohou také nabídnout protější straně mír. Můžete zde také najít jejich statistiky. Ty jsou rozděleny na počet dobytých a ztracených vesnic, růst bodů, poražení protivníci v útoku a v obraně. Hodnoty se ukazují v časových intervalech. Od verze 8.0 se změnil grafický náhled statistik.

Přehled válek
Přehled válek
Ukázka statistiky války
Sloupcový graf
Ukázka statistiky války
Spojnicový graf

Filtrace statistik

Ve verzi 8.0 je nově zpřístupněno filtrování válečných statistik.

Filtrování dle:
- Zobrazit všechny kmeny
- Zobrazit kmen
- Zobrazit spojence
Nadále je možnost zobrazit pouze aktivní hráče.

Ukázka statistiky války
Filtrace
Ukázka statistiky války
Časování filtrace

Válečné body hráčů

V této sekci jsou zobrazeny statistiky hráčů kmenu v dobytých a ztracených vesnicích a bodech poražených protivníků v útoku a obraně v rámci všech válek kmenu.

Latka 53.png

Válečný archiv

Zde najdete seznam ukončených válek vašeho kmenu. Stejně jako v sekci Probíhající války nechybí ani válečné statistiky. Navíc tu lze najít také procentuálně vyjádřený poměr vyhraných, prohraných a nerozhodných válek.


Změny

Od verze 7.1

Válka skončí, pokud jednomu z kmenů nezůstane ani jedna vesnice

Od verze 7.2

Mírové nabídky budou automaticky přijmuty po sedmi dnech, pokud nebudou zamítnuty (z důvodu možnosti ukončení války s neaktivním kmenem). Přidáno potvrzovací pole do nabídky míru. Přidány tečky k číselným údajům ve statistikách pro lepší čitelnost (například 59.487.521).

Od verze 8.0

Změna zobrazení statistik. Možnost filtrování statistik. Pořadí v kmenových válkách jako součást Žebříčku.

Od verze 8.2

Data v grafech: data v každém jednotlivém místě jsou nyní zobrazena v grafech vznášejících se nad požadovaným místem, spolu s hodnotou v tomto bodě.
Válečný žebříček: sloupec "Kmen" je nyní přidán do pořadí hráče ve válkách a spoluhráči jsou nyní zvýrazněni jako normální pozice.
Filtr Obnovit: přidáno tlačítko pro obnovení všech filtrů ve statistice.
Prohlížení válek: byly přidány šipky (<<>>), které umožňují hráčům snadno přepínat mezi válkami.
Úkoly (Mobilní verze): zobrazení a dokončení úkolů je nyní možné i v mobilní verzi.

Od verze 8.5

V náhledu bitev přidána k navigačním šipkám jména samotných bitev